Polícia v Prešove objasnila 9 prípadov krádeží

Polícia v Prešove objasnila 9 prípadov krádeží

Kriminalisti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove a Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov – Juh, objasnili 9 prípadov krádeže vlámaním do rôznych objektov.

Prešovčania bojujú za „svoje“ petíciami

Prešovčania bojujú za „svoje“ petíciami

Obratisko na Terchovskej a kanalizácia Pod Wilec hôrkou stále nie sú!
Ako bojovať za to, čo nám v meste chýba? Jednou z možností je aj petícia. V októbri a novembri minulého roka doručili občania na mestský úrad tri petície, ktoré riešia závažné problémy. Obyvatelia Terchovskej stále bojujú za zriadenie linky mestskej hromadnej dopravy a obratisko. Pod Wilec hôrkou potrebujú vybudovať splaškovú kanalizáciu a materská škola na Hviezdoslavovej ulici volá po oprave.

S ovocím a zeleninou to nie je kóšer. Zistili to kontrolóri

S ovocím a zeleninou to nie je kóšer. Zistili to kontrolóri

Hovorí sa, že sme to, čo jeme. Podľa najnovšej kontroly inšpektorov Štátnej potravinovej a veterinárnej správy si kupujeme nekvalitné ovocie a zeleninu. Tí totiž našli takmer až tri tony nekvalitného čerstvého ovocia a zeleniny v januári tohto roka. Spolu odhalili až 102 nedostatkov. Ako ďalej vyplýva zo správy ŠVPS, celkovo inšpektori posúdili zhodu s obchodnými normami pri 968 plodinách, pričom rozdali pokuty vo výške niekoľko tisíc eur.

Z manželstva dobrý biznis

Z manželstva dobrý biznis

Za účelový sobáš hrozí trestné stíhanie i majetková ujma! Plánovanie svadby a veľký deň „D“ patria v živote k tým vzácnym chvíľam, na ktoré si vždy spomenieme. Pre manželov znamenajú nový spoločný začiatok. Aspoň by tomu malo byť tak. Aj na Slovensku sa však začínajú „množiť“ sobášni podvodníci. Dôvodom takýchto sobášov je predovšetkým získanie trvalého pobytu na našom území pre cudzinca a finančný zisk pre Slováka. Cudzinec, ktorý si zoberie Slováka, môže požiadať o trvalý pobyt na Slovensku na päť rokov a zároveň získa neobmedzený vstup do celého schengenského priestoru.

Žiaci si zmerajú sily v spracovaní informácií na počítači

Žiaci si zmerajú sily v spracovaní informácií na počítači

Rýchlosť a kvalita písania na počítači, budú disciplíny, v ktorých si svoje sily zmerajú žiaci stredných škôl. Záujem o túto súťaž znásobuje aj nárast zapojených žiakov i škôl.

Bloček u zubára? Nie je to jeho povinnosť

Bloček u zubára? Nie je to jeho povinnosť

Podnikateľ je podľa zákona povinný vydať zákazníkovi bloček z registračnej pokladne. Zákon presne stanovuje, ktorý podnikateľ musí mať registračnú pokladňu. Kto je výnimkou?

Opravia už konečne tento rok materské školy?

Opravia už konečne tento rok materské školy?

Dá sa povedať, že v meste je asi každá druhá materská škôlka v havarijnom stave a potrebuje opraviť. V médiách sa však najčastejšie skloňujú dve škôlky a to nedostavaná škôlka na Haburskej ulici v Nižnej Šebastovej a predškolské zariadenie na Jurkovičovej ulici na Sekčove. Spomínané dve škôlky a tiež aj materskú školu na ulici Fraňa Kráľa a Mirka Nešpora už začali opravovať vlani. Tento rok by sa mali dokončiť. V niektorých prípadoch ešte len pripravujú proces verejného obstarávania.

Už len štyri dni na granty

Už len štyri dni na granty

Mladí sú architektmi budúcnosti, formujú pritom nielen seba, ale aj svoje okolie. Pomôcť im v tomto úsilí chce Nadácia Intenda a to programom, ktorý vie podporiť projekty čiastkou až do 3 000 eur.

V Lokalite K Starej tehelni je 500 detí. Budú mať nové denné centrum?

V Lokalite K Starej tehelni je 500 detí. Budú mať nové denné centrum?

V lokalite K Starej tehelni je asi 500 detí, s ktorými by mohli sociálni pracovníci pracovať v novom dennom nízkoprahovom centre. O jeho zriadení, ale aj o ďalších sociálnych problémoch v meste diskutovali poslanci pri schvaľovaní Akčného plánu na roky 2014 – 2015.

A. Ernst: „Dal som žalobu na  súd a aj trestné oznámenie na primátora za zneužitie právomocí.“

A. Ernst: „Dal som žalobu na súd a aj trestné oznámenie na primátora za zneužitie právomocí.“

Patová situácia v meste bez hlavného kontrolóra pokračuje. Kým jemu dvere „zavreli“ už skôr, teraz prišiel rad aj na zamestnankyne jeho úradu. Päť pracovníčok bude namiesto nariadených kontrol čerpať dovolenku, potom im ďalšiu prácu priradí prednostka mestského úradu. V hre sú pritom milióny eur bez kontroly!