„Prešovské metro rozšírené do Košíc“?! K anonymnému bilbordu sa zatiaľ nikto nehlási

„Prešovské metro rozšírené do Košíc“?! K anonymnému bilbordu sa zatiaľ nikto nehlási

Keď ste sa včera ráno ponáhľali do práce a trčali v rannej špičke, ako je to už v našom meste zvykom, tento bilbord vám určite udrel rovno do očí. Jednoduchý, výrečný a neprehliadnuteľný nápis - Prešovské metro rozšírené do Košíc. Aj vy ste sa na chvíľu zamysleli, že kde sa nastupuje na to metro?

Internáty Prešovskej univerzity aj tento rok praskajú vo švíkoch

Internáty Prešovskej univerzity aj tento rok praskajú vo švíkoch

Študentský domov Prešovskej univerzity v Prešove ani v tomto školskom roku nemohol vyhovieť všetkým žiadostiam o ubytovanie. Aj keď sú študenti umiestnení v štyroch objektoch, kapacitne to nestačí.

Začína sezóna! Pozor najmä na vyhorenie sadzí v komínoch

Začína sezóna! Pozor najmä na vyhorenie sadzí v komínoch

Vykurovacie obdobie začalo, a to je signálom pre prevenciu. Vykurovacie obdobie je totiž sprevádzané zvýšeným počtom požiarov v rodinných a bytových domoch, hlavne v období prvých mrazov. Najčastejšími vinníkmi sú najmä technické nedostatky a nedbalosť jednotlivcov. „Z rozboru požiarovosti v okrese Prešov za rok 2013 vyplýva, že z celkového počtu päťdesiatpäť požiarov v domoch a bytoch bolo v sedemnástich prípadoch príčinou vzniku požiaru vyhorenie sadzí v komíne. Tá istá príčina bola aj za deviatimi požiarmi v okrese Sabinov,“ informoval Jiří Velička, vedúci oddelenia požiarnej ochrany.

Aký je rozdiel medzi športovcom vegetariánom a „mäsožravcom“?

Aký je rozdiel medzi športovcom vegetariánom a „mäsožravcom“?

Tvrdí, že jesť mäso je vražda a odkedy je vegetariánkou, cíti sa viac „fresh“. Prešovčanka Gabriela Mižišinová však prezradila ešte oveľa viac:

Riaditeľ Slovenského technického múzea má dôvod na radosť! Po 28 rokoch sa sklady soli opravia

Riaditeľ Slovenského technického múzea má dôvod na radosť! Po 28 rokoch sa sklady soli opravia

V posledných rokoch sa opäť otvára téma rekonštrukcie skladov soli. Dominanta historických Solivarov - sklad soli, vyhorel v roku 1986. Rekonštrukčné práce mali začať už na jar roka 2012, potom sa termín preložil na rok 2013. Vtedy sa hovorilo o tom , že rekonštrukcia potrvá dva roky. Po peripetiách, ktoré boli spojené so získaním peňazí z eurofondov, sa majú práce konečne začať. Potvrdilo to aj ministerstvo kultúry. Vraj sa čaká už len na posledné administratívne úkony pred podpisom zmluvy s dodávateľom prác.

Váš tip: Mesto duchov

Váš tip: Mesto duchov

Nedávno som mal na návšteve priateľov z Nemecka. Pozval som ich na prechádzku večernými ulicami. Bolo osem hodín a na ulici sme nestretli ani človiečika. Prešov nazvali "mestom duchov". Priznám sa, ja, ale najmä oni boli veľmi prekvapení, že naše mesto je doslova mŕtve. Vypytovali sa ma, ako je to možné, u nich to naozaj žije. Kde, alebo v kom je chyba?

Cyklochodník na Šváboch potiahnu k základnej škole

Cyklochodník na Šváboch potiahnu k základnej škole

(msch) - Na Šváboch pokračujú stavebné práce na druhej etape výstavby cyklochodníka. Ako sme už informovali, zmluva s dodávateľom prác bola podpísaná ešte v júli. V kuloároch sa hovorilo o pokračovaní cyklochodníka až na Delňu. Na to však peniaze schválené nie sú. Keďže boli problémy aj s potiahnutím cyklochodníka cez Solivarskú ulicu, potešia sa školáci na Važeckej ulici. Cyklochodník pôjde až k ich škole cez Royovu ulicu.

Samospráva očami Juraja Kopčáka

Samospráva očami Juraja Kopčáka

Ticho je o tom, ako to vyzerá s mestským majetkom. Podľa zákona ho má samospráva zveľaďovať.

Je príjemné bez problémov zaparkovať pár metrov od domu, je pohodlné mať v blízkosti bydliska zeleň, park, detské ihrisko, školu, škôlku, obchody, zastávku MHD, divadlo, kostol, banku, poštu, telocvičňu, kúpalisko... Je dobré nestáť v ranných a odpoludňajších zápchach, chodiť po nerozbitých chodníkoch, jazdiť po cestách bez výtlkov, nepočuť hukot áut, autobusov a kamiónov, trúbenie a hučanie vlakov. Mať nízke miestne dane a poplatky, nízku cenu za teplo... Je nevyhnutné vyvážať z obce komunálny odpad, vyprázdňovať odpadkové koše, zametať cesty a chodníky, odhŕňať sneh, kosiť trávu, orezávať stromy, hrabať lístie, mať kde pochovávať zosnulých, mať v noci osvetlené ulice a križovatky, odvádzať splaškovú a dažďovú vodu, mať funkčnú miestnu a regionálnu verejnú dopravu, mať možnosť vybaviť si úradné záležitosti, ktoré stanovuje zákon...

Vandalom má zabrániť oplotenie

Vandalom má zabrániť oplotenie

(md) - Jedna z najväčších základných škôl v Prešove požiadala o oplotenie svojho areálu. Dôvody sú jednoduché. Vandalizmus je už neúnosný a bezpečnosť detí je na prvom mieste. Do školy sa niekoľkokrát vlámali aj zlodeji. Základná škola na Sibírskej ulici má podľa jej súčasnej riaditeľky, Natálie Tobiášovej, už dvadsaťtri rokov, ale oplotenie ešte nemala. To prvé bude stáť takmer tridsaťtisíc eur.

Finále  bez zateplenia...

Finále bez zateplenia...

Rýchlo dokončiť, veď idú voľby!

(msch) - Rodičia najväčšej materskej školy na Jurkovičovej ulici v Prešove zvolali tlačovú besedu. Ich deti totiž konečne v septembri nastúpili do „zdravej“ školy bez azbestu a s vymenenými oknami. Sú za to vďační. Tešia sa, že po rokoch prosenia nebudú musieť ich deti v zime v triedach mrznúť. Avšak s opravami sú spokojní, ako sami tvrdia, na 50 percent. Niektorým nelogickým krokom dokonca nerozumejú vôbec. Napríklad, kde je sľúbené zateplenie?