Certifikovaná homeopatka O. Kancírová: „Aj horúčka je dôležitou obrannou reakciou tela proti infekcii.“

Certifikovaná homeopatka O. Kancírová: „Aj horúčka je dôležitou obrannou reakciou tela proti infekcii.“

(pv) - Nádcha či kašeľ nás trápia v týchto dňoch oveľa viac. Samozrejme, je jeseň a aj chladnejšie dni. Ak hľadáte nejaký recept ako sa čo najskôr a najúčinnejšie zbaviť týchto „chorôb“, prečítajte si rady certifikovanej homeopatky Oľgy Kancírovej. Homeopatia je totiž dnes najrýchlejšie rastúcim a druhým najviac používaným systémom liečby vo svete. Odhaduje sa, že celosvetovo využíva homeopatiu približne 600 miliónov ľudí vo viac ako 80 krajinách sveta, pričom viac ako polovica z nich ju uznáva ako štandardnú metódu liečby.

M. Luberda: „Kryoterapia pomáha ľudom po celom svete“

M. Luberda: „Kryoterapia pomáha ľudom po celom svete“

Nedávno sme vás informovali o priaznivých účinkoch mrazu na ľudský organizmus. Nebojte sa, na to, aby ste urobili niečo pre svoje zdravie, nemusíte čakať na zimu a vybehnúť von do mrazu. Postačí vám návšteva kryokomory.

Si jedinečný a tvoj homeopat to vie

Si jedinečný a tvoj homeopat to vie

Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je homeopatia najrýchlejšie rastúcim a druhým najviac používaným systémom liečby vo svete.

Pre kryoterapiu prakticky neexistuje vekové obmedzenie

Pre kryoterapiu prakticky neexistuje vekové obmedzenie

Chladivý dotyk zdravia. Mráz lieči, skúste to na vlastnej koži.

Fakt, že chlad môže pôsobiť na organizmus blahodarne, spozorovali ľudia už veľmi dávno. Liečenie prostredníctvom nízkych teplôt používali už starí Egypťania, ich analgetický účinok konštatoval aj Hypokrates. V širšom rozmere sa táto metóda rozvinula počas napoleonských vojen, keď sa veľký počet ťažkých zranení riešil amputáciami a na znecitlivenie poškodených končatín slúžili obklady
z ľadu alebo snehu.

„Ak už alergia prepukne, v homeopatii je najdôležitejšie si všímať samého seba, aké mám prejavy...“

„Ak už alergia prepukne, v homeopatii je najdôležitejšie si všímať samého seba, aké mám prejavy...“

(pv) - Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je homeopatia najrýchlejšie rastúcim a druhým najviac používaným systémom liečby vo svete. Odhaduje sa, že celosvetovo využíva homeopatiu približne 600 miliónov ľudí vo viac ako 80 krajinách sveta, pričom viac ako polovica z nich ju uznáva ako štandardnú metódu liečby.

Tréner v posilňovni:  „Trochu pocvičia a hneď „čumia“ do mobilu“

Tréner v posilňovni: „Trochu pocvičia a hneď „čumia“ do mobilu“

„Od nového roka budem cvičiť, fakt s tým začnem“ – pripadajú vám tieto slová akési povedomé? Asi áno, ak ste jeden z tých, kto si ich povedal 1. januára. Dnes máme takmer polovicu februára za sebou a mnohí z nás nevideli posilňovňu ani z diaľky. No napriek tomu my sme našli fitnesko, v ktorom zaznamenali nárast klientov až o tridsať percent. Viac nám o cvičení, chybách, ktoré najčastejšie robia klienti, povedal Michal Tužinský, tréner I. stupňa v kulturistike, fitness a silovom trojboji s kvalifikáciou I. a II. stupňa a SM systému pre pokročilých a tiež tréner Vladimír Klubert.

Jednoročná nádhera v záhradke

Jednoročná nádhera v záhradke

Patria medzi jednoročné kvetiny, ktoré v jednom roku vysievame cez letné obdobie, vytvárajú semená a ešte v tom istom roku odumierajú. Väčšina z nich pochádza z južnej Európy, Ameriky, Ázie, južnej Afriky a Austrálie. Vynikajú ozdobným kvetom a listami. Pestujeme ich v nepravidelných tvaroch v trávnikoch, kde v skupinovom vysadení pôsobia dekoratívne. Okolo chodníkov sadíme nízke, kompaktne kvitnúce letničky, ako sú napr. aksamietnice, šalvia, agerátum a podobne. Letničky majú široké uplatnenie, môžeme ich vysádzať na balkóny, okná, sadíme ich do kvetinových mís a debničiek. Popínavé druhy sú vhodné na výsadbu okolo plotov, stien, prípadne pergol. Niektoré letničky používame na rezanie, ako sú napr. astrovky čínske, papuľky, klinčeky, slnečnice, cínie a pod. Letničky, ako sú napr. piesočník krídlatý, slamiha, slamienka či limonka sú vhodné na sušenie. Odrezané kvety zviažeme do zväzkov a sušíme ich zavesené pod strechou. Sú vhodným doplnkom na aranžovanie kvetov v zimnom období.

Voška  slivková

Voška slivková

V korunách stromov sa po miernej zime premnožili vošky, ktoré svojím vyciciavaním šťavy z listov a vylučovaním toxických výlučkov do rastlinných pletív, spôsobujú deformáciu a skrúcanie listov, zastavuje sa ich rast a znehodnocujú sa tvoriace plody.

Účesy povýšili na umenie

Účesy povýšili na umenie

Je to o talente a zručnosti. Keď sa objavia študentky Strednej odbornej školy služieb na Košickej ulici na niektorej celoslovenskej súťaži, sú pre ostatných veľmi silnou konkurenciou. Ináč to nebolo ani na Majstrovstvách SR v dekoratívnom líčení a v účesovej tvorbe 2014, ktoré sa konali v Nových Zámkoch.

Text k foto: Elegancia a dokonalosť si zaslúži bronz...

Najvážnejší škodca čerešní

Najvážnejší škodca čerešní

Ako vrtivka čerešňová prezimuje?

Je to drobná, pestro sfarbená muška, dlhá 3 až 4 mm. Na krídlach má štyri čierne dymové priečne pásy. Prezimuje v štádiu kukly v pôde pod korunami stromov v hĺbke asi 5 cm. Dospelé mušky sa liahnu po odkvitnuté čerešní v máji, živia sa sladkou šťavou, pohlavne dospievajú a kladú vajíčka do plodov čerešní. Jedna samička nakladie asi 50 vajíčok. Z nich sa vyvinú larvy, ktoré plody vyžierajú. Ovocie je červivé, dužina znehodnotená ich trusom, plody mäknú, sú nevhodné na konzum a ďalšie spracovanie. Vlhké a daždivé počasie dokáže zničiť celú úrodu neskoršie dozrievajúcich odrôd čerešní. Larvy sa živia sladkou dužinou plodov asi tri týždne, potom sa spúšťajú na zem a zakukľujú sa v pôde a celý cyklus sa každým rokom opakuje.