„Posledný Mohykán“ Slovenska

„Posledný Mohykán“ Slovenska

Aj takto by sme mohli označiť Tomáša Palka zo Šarišských Michalian. Tento športovec nemá nič spoločné s tým filmom, či kmeňom Mohykánov... Prirovnať ho môžeme na základe toho, že je momentálne posledným športovcom, ktorý reprezentuje Slovensko v súťaži RedBull Crashed Ice. Budúca sezóna je však ohrozená... Chýba to „najpodstatnejšie“, peniaze.

Crashed Ice patrí medzi adrenalínové športy. Predstavte ho naším čitateľom.
 
·         Ide o zjazd ľadovým korytom. Je možné ho označiť za adrenalínový šport. Je divácky obľúbený najmä vo svete, ani nie tak v Európe ako napríklad v Amerike, či Kanade. Pre lepšiu predstavu v Kanade sa na jednej zastávke zúčastní aj 120 tisíc divákov.
 
Na Slovensku nie je Crashed Ice veľmi známy. Ako ho objavil mladík z východu?
 
·         Z časti to bola náhoda a z časti som to už registroval cez média. Videl som to párkrát a celkom ma to zaujalo. Predtým som sa aktívne venoval hokeju a teda určité predispozície som už mal. Náhodou som videl, že sa bude konať kvalifikácia aj na Slovensku. Tak som sa z „minúty na minútu“ rozhodol, že to vyskúšam. Crashed Ice som sa začal venovať v roku 2009, keď to bolo v Prahe. Bola to moja prvá zastávka. Až postupne som sa do tohto športu zasväcoval. Najprv som musel chodiť na kvalifikácie, ale dnes ich už absolvovať nemusím. Dnes sa už na Majstrovstvách sveta zúčastňujem automaticky, len sa musím ozvať, že prídem...

...Celý rozhovor s Tomášom Palkom nájdete v dnešnom Večerníku a v sekcii pre predplatiteľov. 

Diskusia k článku