Študentka Martina Hudáková: Porotcovia z jej jedla padali na kolená

Študentka Martina Hudáková: Porotcovia z jej jedla padali na kolená

(šaja) – S vareškou si rozumie. Študentka Martina Hudáková (19) z Hanisky pri Prešove presvedčila porotu súťaže, že varenie ju baví a že jej ide skutočne od ruky. V konkurencii medzi 16 súťažiacimi postúpila ako jediná žena do ďalšieho kola, ktoré sa bude konať v januári 2018 v Bratislave.

Cestovala s „napacovaným“ mäsom 

Na súťaž do Nových Zámkov odcestovala minulý týždeň aj s „napacovaným“ mäsom. Jej recept bol natoľko vynikajúci, že zo súťaže Skills Slovakia Gastro Junior v Nových Zámkoch si odniesla postup do celoslovenskej súťaže do Bratislavy. „Vždy som túžila po tom, že pôjdem na súťaž a konečne sa mi to aj splnilo,“ prezradila nám so smiechom Tina. Na súťaži mohli študenti pracovať s dvomi druhmi mäsa. Martine určili, aby pripravila falošnú sviečkovicu. „Vyrezala som mäso do požadovaného tvaru, prudko ho opiekla, potom ho zabalila do schwarzwaldskej šunky a dala som to variť do vakuového obalu. Varila som ho spôsobom sous-vide, čo je metóda varenia, pri ktorej sú potraviny zabalené vo vákuových vreckách varené dlhý čas pri nízkej, presne stanovenej teplote. Názov Sous-Vide (su vít) pochádza z francúzštiny a v preklade znamená “vo vákuu”. Touto metódou je možné dosiahnuť rovnomernú tepelnú úpravu suroviny, a dosiahnuť nenapodobiteľné chute a konzistencie, pozn. autorky. Varila som to takmer dve hodiny,“ prezradila Tina. Ešte predtým ho šikovná kuchárka doma namarinovala v moridle, ktoré mäsku dodalo tú správnu chuť. Sympatická budúca kuchárka si ešte pripravila aj tekvicové pyré, cviklové čatní a špeciálny čips z troch surovín. „Čips som zapichla do mäsa a vyzeralo to veľmi pekne.“


„Šperkovali“ s majstrom 
Recept jej pomohol vybrať a „vyšperkovať“ Damián Kolesár mladší. „V škole sme ho niekoľkokrát skúšali, aby som na súťaž išla čo najlepšie pripravená,“ hovorí Martina, ktorá študuje na Súkromnej strednej odbornej škole Mladosť. Priznala sa ale, že počas súťaže mala stres. „Bála som sa, že to nebudem stihať, lebo som so sebou nemala vákuovačku a tú mi v škole museli zapožičiať. Nakoniec som to všetko zvládla a postúpila. So svojím receptom aj celkovým výsledkom som bola veľmi spokojná.“ Koncom januára sa zúčastní na finálovom kole v bratislavskej Inchebe. „Tam to bude veľmi náročné, lebo nevieme, z akého mäsa budeme variť a ani to, čo budeme variť. Vlani to bolo lepšie, lebo súťažiaci vedeli aspoň suroviny, z ktorých sa bude variť. Verím, že to zvládnem, je to pre mňa obrovská výzva. Budeme to s pánom majstrom skúšať,“ dodala na záver Martina Hudáková. 

Foto: archív M.H.  

Diskusia k článku