Kačmarčíkovci: Prírodný zázrak z byliniek je ich srdcovkou

Kačmarčíkovci: Prírodný zázrak z byliniek je ich srdcovkou

O tom, že sila a zdravie pochádza z prírody, vie veľmi dobre rodina Kačmarčíkova z Turan nad Ondavou. Už niekoľko generácií sa venujú zberu bylín a ich ďalšiemu spracovaniu. Ich výrobky sú tak hotovým prírodným zázrakom. Stretnúť ste ich mohli v týchto dňoch aj v Prešove. Aký je ich príbeh?

„Ponúkame tradičné bylinkové produkty na prírodnej báze. Sú nami vypestované, čiže od semienka až po finálny výrobok je to naša produkcia. Snažíme sa pestovať jednodruhové bylinky v malom, ako predaj z dvora v rámci regiónu a teraz už aj v rámci Prešovského kraja. Bylinky, ktoré používame, sú domáce. Naša rodina sa tomu venuje už viac ako päťdesiat rokov. Čiže my len pokračujeme v tradícii, ktorá už bola od našich babičiek a dedkov, kde sme nabrali skúsenosti,“ prezrádza Pavol Kačmarčík.
Pavol Kačmarčík zasväcuje do tajov bylín aj svoje deti.

Niektoré druhy bylín pestujú sami, iné hľadajú v prírode. Práca to však nie je ľahká. Vyžaduje si množstvo času, námahy a trpezlivosti. „Je dôležité povedať, že robíme jednodruhové byliny, je ich okolo sto druhov. Nejakých tridsať druhov si sami pestujeme a ostatné zbierame voľne z prírody, napríklad z okolia Svidníka, Polonín. Zbierame z tých oblastí, kde sú najkvalitnejšie, kde nie je zásah človeka a tak ďalej. Potom z okresu Medzilaborce, kde máme aj svojich zberačov, ktorí nám v zbere pomáhajú. Tam, kde máme svoju pôdu, tam sa snažíme zbierať, alebo tam, kde dostaneme povolenie od starostu. Bylinky sa snažíme sušiť na prírodnej báze. Máme svoje sušiarne, kde je jediným zdrojom tepla teplovzdušný kotol na drevnú štiepku,“ hovorí Pavol Kačmarčík a ďalej dodáva: „Je to práca, ktorá si vyžaduje veľa námahy, lebo treba všetko robiť ručne. Snažíme sa robiť iba ručné veci, čiže celé naše spracovanie prebieha len rukami. Nepoužívame žiadne mechanizmy na zber, rezanie a tak ďalej. Až po finálny výrobok je všetko robené ručne, okrem fliaš, ktoré kupujeme. Tie sú však vrátne, aby sme mohli recyklovať. Naše fľaše po použití sirupu nám môžete vrátiť a dostanete za to peniažky naspäť a my ich potom spätne čistíme a znovu používame. Snažíme sa robiť výrobu tak, aby sme mali čo najmenej odpadu.“
 

Výrobky rodiny Kačmarčíkovcov sú čisto prírodné a žiadnu chémiu v nich nenájdete. „Naše výrobky delíme do troch častí. Je základná časť, v ktorej sa snažíme spracovávať jednodruhové byliny kde sa vypestujú, spracujú, vysušia a odložia sa. Potom ďalšia časť je finalizácia výroby, tá sa delí do troch alebo štyroch častí, závisí to od zákazky. K prvej časti patria jednodruhové bylinky, ktoré varíme, k druhej časti patria bylinkové zmesi, tých pripravujeme okolo štyridsať druhov. Potom sú to maste a tinktúry, ktoré robíme len na zákazku, pretože nemajú dlhú trvanlivosť. No a ďalšou časťou sú sirupy, ktoré pripravujeme na určité ochorenia a sú liečivé. Máme okolo pätnásť druhov sirupov, ktoré spracovávame. V sirupoch nie je žiadna chémia a ani ich nijako zvlášť nekonzervujeme. Jediný konzervant, ktorý používame, je cukor. Robíme aj špeciálne sirupy pre diabetikov a podobne. Veľmi obľúbené sú naše čaje, dokonca sme raz jeden predávali pánovi zo Spojených arabských emirátov. Bol si po neho osobne, čo nás milo prekvapilo,“ hovorí Pavol Kačmarčík.
 

Ako sme už spomínali, zberu bylín sa venujú už niekoľko generácií. Aj pán Pavol sa musel veľa vecí naučiť a teraz už sám učí vlastné deti. „Sme rodinná firma a so zberom začínala už mamka mojej svokry a postupne sa to prenášalo na ďalšie generácie. Začínala v okrese Medzilaborce v Čabinách, postupne sa presťahovali do Stropkova a odtiaľ do Turan nad Ondavou. Tam mali svoj zber aj výkupňu. Ja s manželkou sa tomu venujeme už siedmy rok a veľa vecí sme sa museli naučiť. Väčšinou nás učila babička. Šli sme s ňou a ona nám ukázala presne kedy sa zbiera, ako sa zbiera, ako sa má nastrihať tá ktorá bylina, potom ako sa má vysušiť. U bylín je najdôležitejšie, aby ste vedeli, v ktorom období sa daná bylina zbiera a potom kedy, či doobeda alebo poobede. Je veľa faktorov, na ktoré musíte brať ohľad, aby bylina dostala kvalitu, a aby ste ju vôbec dokázali vysušiť. No a pritom ako sme sa učili zbierať, nám o každej byline aj rozprávali. Oni nás to naučili a my teraz učíme svoje deti. Syn vám vymenuje päťdesiat bylín a má päť rokov a aj vie, ktorá je na čo. V lete s nami chodí a učí sa. Musí to byť vo vás, túto prácu musíte mať jednoducho rád.“

Niekedy sa naháňame za rôznymi exotickými bylinami či potravinami a pritom to najvzácnejšie máme priamo pod nosom a práve to sa snažia Kačmarčíkovci ľudom ukázať. „Chceme ľudom pomáhať a ukázať im, že aj u nás, na východe, sú kvalitné veci, že tu rastie viac ako sto druhov bylín, ktoré sa dajú počas celého roka zbierať. Naša babka stále rozprávala, že tie veci pomáhajú najviac, ktorú sú tu u nás,“ uzatvára Pavol Kačmarčík.

Dominika Tuptová
foto: pk

Diskusia k článku