Gymnazisti z „Konštantínky“ majstri v hádzanej

Gymnazisti z „Konštantínky“ majstri v hádzanej

Na konci apríla študenti Gymnázia na Konštantínovej ulici v Prešove obhájili v Považskej Bystrici na majstrovstvách Slovenska stredných škôl v hádzanej prvé miesto. Vo finále jasne zdolali Košice 26:20. Uplynulú stredu im za vzornú reprezentáciu školy poďakoval riaditeľ Stanislav Šanta. K slovám chvály pridal tortu v tvare hádzanárskeho ihriska.

"Z dobrého výsledku, máme radosť, aj keď dnes už môžem priznať, že sme to od chlapcov očakávali. Popredné umiestnenia na predmetových olympiádach, umeleckých či športových súťažiach robia dobré meno našej škole," konštatoval riaditeľ školy. Doplnil, že potešili aj dievčatá svojou účasťou na republikových majstrovstvách v hádzanej aj keď medailu nezískali. Na „Konštantínke“ študovali mnohí reprezentanti a nechýbali ani olympionici a československí reprezentanti Milan Foľta a Peter Kakaščík.
 
Počas 50-ročnej existencie školy získali jej študenti niekoľko významných športových úspechov. Dva tituly školských majstrov Československa získali pod taktovkou bývalého hádzanára potom učiteľa a trénera Milana Murgoňa. K dvom slovenský titulom ich priviedol terajší učiteľ telesnej výchovy Miloš Tkáč. Ten už po vlaňajšom úspechu tvrdil, že tento rok bude tím ešte silnejší.
 
"Bola to úplne iná atmosféra ako vlani, na chlapcoch bolo vidieť ako veľmi chceli, až som sa toho trochu obával. Vravel som im, že by to bol pekný darček k mojej 60-tke a dostal som ho aj s veľkou stuhou, pretože to bolo suverénne
a nespochybniteľné víťazstvo,"
hovorí s úsmevom Tkáč. Družstvo tvorili predovšetkým hráči prešovského Tatrana. 
 
„Na našej škole nemáme športové triedy. Našimi súpermi boli väčšinou celky združené v triedach športových gymnázií. Tento tím sme budovali päť rokov," doplnil  Tkáč.
 
Najlepším hráčom na turnaji bol študent 4. ročníka Ľuboš Šárpataky, ten nám povedal: "Prvý zápas s Košicami v skupine bol pre nás skúškou. Po výhre sme vedeli, že by to  mohlo byť dobre, lebo Košičanov  sme považovali za najsilnejšieho súpera."  
O úspech sa pričinili: Branislav Ďurech, Filip Hanko, Samuel Kolarčík, Martin Kríž, Matej Leško, Jakub Leško, Samuel Mižanin, Boris Rešovský, Jakub Smoleň, Ľuboš Šárpataky, Miloš Šárpataky, Daniel Tobiaš, tréner Miloš Tkáč.

Diskusia k článku