Tretie miesto futsalistov je doterajší vrchol

Tretie miesto futsalistov je doterajší vrchol

No prezident klubu chce ísť v budúcnosti ešte vyššie. Prešov má ďalšiu medailu v kolektívnom športe. Je bronzového „lesku“ a dokonca z najvyššej súťaže. Vybojovali ju futsalisti FK Slovanet. V sérii o tretie miesto najprv vyhrali doma nad FTVŠ UK Bratislava 11:5, v odvete na ihrisku súpera im stačila prehra 4:6. Prezidentovi klubu Pavlovi Šarišskému sme položili niekoľko otázok.

Vraj ste si medailu museli vykúpiť na viacerých frontoch...
 
Nuž, cesta na posledný zápas bola dosť pochmúrna. Nemyslím tým náladu v dvoch autách, ktorými sme sa presúvali do Bratislavy, no predovšetkým počasie. Pršalo od štartu až po cieľ. A potom, keď už bolo po všetkom a chystali sme sa domov, odrazu jedno z áut vypovedalo poslušnosť. Po polovicu mužstva muselo prísť náhradné až z Prešova, inak to nešlo.
 
Vlani ste sa ako extraligový nováčik s prehľadom zachránili v extralige, teraz ste sa umiestnili oveľa vyššie. Je to pomerne rýchly vzostup nahor. Ktorá sezóna bola ťažšia?
 
Nerobíme v tom rozdiely. V uplynulej aj v tejto sme sa snažili baviť divákov peknou hrou, tešiť ich víťazstvami a to stojí úsilie. Či sa chcete zachrániť, alebo sa snažíte o medailu, vždy musíte bojovať a my sme to robili.
 
Kto z hráčov a ako si vychutnával medailu? Našli sa vo vašich radoch nejakí „extrémisti“? 
 
Toto som nejako nepozoroval. Každý sa tešil po svojom, každý s medailou urobí čo bude chcieť. No určite je to spomienka na doterajší vrchol kariéry a to platí v prípade všetkých z nás. Niektorí hrávajú aj veľký futbal, no určite v ňom neskončili tretí na Slovensku. 

 
Horný rad zľava: tréner Richard Bačo, Matúš Lipka, Miroslav Prusák, Martin Biľ, Matúš Mihok, Juraj Kuhajdík, Jakub Čorej, Lukáš Vrbovský, prezident klubu Pavol Šarišský. Dolný rad zľava: Patrik Sedlák, Rudolf Beliš, hrajúci manažér Dušan Michalčik, Stanislav Krempašský, Jakub Harčár. Chýbajú: Ján Adam, Peter Beliš, Daniel Sochovič, Marko Hudáček, Dávid Rohaľ, Martin Nickler, Erik Lalkovič.

A ako je to vo vašom prípade?
 
Rovnako – je to môj doterajší funkcionársky vrchol a ako som sa už neraz vyjadril, rád by som išiel vyššie...
 
A vybrali ste už doma miesto pre cenný kov. Niekde by predsa mal byť pekne zavesený.

Je položený na poličke a zrejme tam ešte poriadne dlhú domu zostane a raz za čas z neho utriem prach (smiech). Nastúpili každodenné starosti, začali sa pracovný týždeň. Úprimne, je to – v úvodzovkách - len vec. Do futsalu som sa pred časom pustil preto, aby sme
v našom meste rozšírili ponuku športu ako takého. No nie na sezónu, dva, tri, ale dlhodobo, aj do budúcnosti.  
 
Aký je najbližší program mužstva?

Zopár dní oddych a po ňom naplno odštartujeme prípravu na ďalší ročník. Už teraz vieme, že nám zrejme pribudnú starosti a aj výdavky. Hlavne na cestovanie vonku, lebo do najvyššej súťaže má vraj namierené ďalší bratislavský mančaft. No, ale, dali sme sa na boj
a ustúpiť nemienime. Odoberie nám to niečo z klubovej kasy, no nie z energie a zanietenosti. Futsal je krásny šport, rýchly, s množstvom osobných súbojov a zaujímavých situácií. My chceme toto všetko našim fanúšikom naďalej ponúkať.

Diskusia k článku