Stretnutie víťazov ankety Športovec mesiaca: 8. februára U Komiňara

Stretnutie víťazov ankety Športovec mesiaca: 8. februára U Komiňara

(jm) – Na konci minulého týždňa sme si v redakcii splnili milú povinnosť, keď sme odovzdali ocenenia posledným trom víťazom ankety Športovec mesiaca za rok 2017. Internetovú súťaž sme vo Večerníku obnovili v januári minulého roka, s cieľom zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivca, ktorý svojimi výkonmi a výsledkami dal medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť. Každý mesiac sme oceňovali víťazov v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Do ankety sa aktívne zapájali aj čitatelia Prešovského večerníka, ktorí posielajú svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk.

Dominovali plavci
 
Dnes už môžeme zrátať a podčiarknuť. Hlasy získali zástupcovia mnohých športov – tradičných, aj tých „nových“. Pre zaujímavosť, bolo ich devätnásť (hokej, lyžovanie, biatlon, krasokorčuľovanie, plávanie, rýchlokorčuľovanie, vytrvalostný beh, gymnastický aerobik, hádzaná, taekwon-do, karate, kickbox, vodné pólo, rely, športová streľba, futbal, športový tanec, silový trojboj, florbal). Najčastejšie preberali vavríny plavci – dovedna štyri razy. 
 
Toľko štatistiky a k nim ešte jeden „bonus“ navyše a to stretnutie všetkých laureátov ankety za rok 2017. Bude v športovom areáli U Komiňara, ktorý patrí Patrikovi Tomičovi, autorovi znovuobnovenia ankety, keďže v minulosti súťaž podobného charakteru už v Prešovskom večerníku „bežala“. 
 
 
„Všetkým oceneným športovcom som sľúbil, že si urobíme ešte jedno spoločné stretnutie. Zídeme sa vo štvrtok 8. februára. Pripravíme všetko tak, aby sa športovci u nás cítili príjemne a aby mali na čo spomínať. Koniec koncov, nebude to po prvýkrát, čo areál U Komiňara privíta známych športovcov. Jeho služby už využili skvelí tenisti, hádzanári, aj olympionici. Naposledy to boli hádzanárky ŠŠK Prešov, ktoré tu rekapitulovali rok 2017,“ uviedol P. Tomič. 

 
 
Anketa pokračuje aj v tomto roku - v tradičnom „formáte“. Nuž, sledujte aj naďalej výkony a výsledky prešovských športovcov doma aj za hranicami a píšte na sport@povecernik.sk.  

Diskusia k článku