Prešovčania majú za sebou posledné prípravné stretnutia

Prešovčania majú za sebou posledné prípravné stretnutia

Minulotýždňové prípravné zápasy futbalistov Prešova so Spišskou Novou Vsou a Bardejovom boli posledné, ktoré spadali pod zimné prípravné obdobie. Jarná časť najvyššej slovenskej futbalovej súťaže štartuje už tento víkend. Celú prípravu zeleno-bielych viedol český tréner Anton Mišovec, s ktorým sme sa pred začiatkom ďalšej časti sezóny porozprávali.

Minulý týždeň odohrali vaši zverenci posledné dva prípravné zápasy. V stredu sa predstavili v Spišskej Novej Vsi, kde do 65. minúty prehrávali 0:1. V záverečnej polhodine ale dali šesť gólov a Spišiakom uštedrili debakel, zvíťazili 6:1. Ako hodnotíte tento duel? 
Zápas sme odohrali po doobedňajšom tréningu. Prvý polčas sme prehrali, jediný gól padol po našej chybe. Potom sme ale donútili súpera k chybám a vyhrali vysoko. Dôležité boli dva góly po hodine hry, po 70. minúte sme pridali ďalšie dva a v závere skórovali naši hráči rovnako dvakrát. S týmto súperom sme vyhrali aj na začiatku prípravy, vtedy ale v úplne inej zostave a s menším počtom hráčov. Som spokojný, ale až v lige sa ukáže ako kvalitatívne na tom sme.

V sobotu sa hral záverečný zápas pred štartom jarnej časti Fortuna ligy. V generálke bol vašim súperom ďalší druholigista Partizán Bardejov. Svojho súpera ste zlomili až v druhom polčase, o výsledku rozhodol Čech Petr Hošek. Tento zápas nebol na góly taký bohatý ako predchádzajúci, ale keď sa pozriete na hru, aká bola?
Počas celého súboja sme si vytvárali gólové šance, ktoré sme nepremenili, rovnako dva pokutové kopy, z druhého potom dorazil Hošek loptu do siete. Z pohľadu herného prejavu toto stretnutie nebolo výrazné, skôr sa bojovalo so súperom, ktorý má kvalitu. Urobili sme ale chyby v postavení, keď sa Bardejov dostal do šancí, ale tiež ich nepremenil. Herne sme však boli lepší.

Súčasťou zimnej zaberačky, ktorá odštartovala 8. januára, boli aj ďalšie prípravné zápasy. Tatran odohral dokopy osem stretnutí s bilanciou štyri výhry, tri remízy a jedna prehra. Príprava ide pomaly do finále, ako by ste ju zhrnuli?

Máme za sebou veľa tréningových jednotiek. Hlavne prvé tri týždne bol program vystavaný tak, aby mali hráči denne dva tréningy. Potom nasledovala regenerácia, boli sme aj na bežkách, absolvovali sme kondičný pobyt na Štrbskom plese. Odohrali sme aj dosť prípravných zápasov. Do každého sme išli po kondičných veciach, proti Bardejovu dokonca po kondičných testoch. Máme kvalitu, ale na určitých veciach treba zapracovať. Tím je skladaný tak, že budeme hrať iný štýl 4-3-3 v útočnom rozostavení a 4-1-4-1 v obrannom. Snažili sme sa prispôsobiť herný systém mužstvu, aby vyhovoval hráčom.

Počas zimy odišlo z kádra predposledného tímu Fortuna ligy sedem hráčov, medzi nimi aj najlepší strelec tímu Roland Černák, a pribudli traja – Nikola Gatarič, Patrik Prikryl a brankár Patrik Lukáš. Ako to vyzerá s ďalšími posilami?
Rokujeme o príchode vysokého útočníka Petra Hošeka, on by mal káder doplniť. Prikryl, Gatarič a Lukáč patria medzi našich pätnásť najlepších hráčov a budeme ich využívať v zápasoch. Máme prehľad o ich silných stránkach, vieme aj na čom by mali popracovať. Mužstvo možno posilnia ešte jeden alebo dvaja hráči, možno ostane v rovnakom zložení, ale určite 
z neho budeme skladať aj B tím a to podľa toho aké výkony budú hráči podávať.

V kádri nastal oproti jeseni pohyb skôr smerom von. Čo si myslíte o prešovskom mužstve?
Jesennú časť sezóny sme si zanalyzovali rovnako aj jednotlivých hráčov podľa toho, akú mali kvalitu aj z pohľadu chybovosti a prispievania do zápasov. Pri niektorých sme sa rozhodli, že nezostanú, niektorým skončila zmluva, iní odišli sami. Tím sme doplnili aj o mladých hráčov ako Špyrka, Grešák, Múdry, Kraľovič, v kádri už bol Slančík. Týchto futbalistov budeme využívať. Doplnenie zodpovedá filozofii klubu, chceme pracovať s mladými chlapcami, ktorí chcú hrať, majú kvalitu a chcú zachrániť Fortuna ligu.

Viedli ste celú zimnú prípravu 1. FC Tatran. Čo vám povedalo vedenie klubu? Ste už oficiálne hlavným trénerom A mužstva?
Vo štvrtok sa uskutoční tlačová konferencia, na ktorej budú tieto veci vysvetlené. Generálny manažér klubu Marek Trávniček a prezident klubu Miroslav Remeta oznámia oficiálne stanovisko. 
 
V utorok prešovskí futbalisti odcestovali na krátke sústredenie do Podhájskej, kde pobudnú do štvrtka. Prvý zápas v jarnej časti ich čaká v nedeľu 18. februára. V Poprade budú od 14. h hostiť Podbrezovú.
 
Miroslava Baranová
Foto: Viktor Zamborský

Diskusia k článku