Neudržali náskok

Neudržali náskok

(vz) – Hádzanárom Tarana Prešov sa vo februári na medzinárodnej scéne nedarilo. Zo šiestich zápasov, v troch Pohára EHF a v troch v nadnárodnej SEHA Gazprom League, získali body iba v troch remízových dueloch. Naposledy hrali v stredu v SEHA Lige s ôsmym celkom Nexe Našice. Chorvátsky vicemajster je v súťaži remízovým kráľom, čo potvrdil aj v Prešove. Svedomie si však môžu spytovať aj prešovskí hádzanári, pretože prvé tohtoročné víťazstvo doslova zahodili a definitívne zhasla aj čisto teoretická nádej na ich účasť vo Final Four.

Do polovice prvého polčasu hostia len doťahovali tesný náskok domácich. Po štvrťhodine Tatran viedol 9:8. Potom získal pár lôpt v obrane aj po dobrých zákrokoch Igora Chuprynu a do odchodu na prestávku strelil osem gólov, zatiaľ čo súper iba tri 17:11. Šesťgólový náskok si Tatran udržiaval aj po prestávke v 38. minúte viedol 19:13. Zdalo sa, že konečne tohto roku v SEHA League zaboduje. Žiaľ, nestalo sa. Prišli hluché minúty, chyby v obrane aj nevynútené v útoku, čo Našice využili, dali päť gólov po sebe a bolo 19:18. Tatran si ešte vypracoval dvojgólový náskok (20:18,22:20), no hostia vycítili šancu a nielen vyrovnali, ale v 52. minúte po strele Marka Buviniča sa prvýkrát dostali do vedenia a zdramatizovali záverečné minúty. Prešovčania ešte otočili na 24:23, ale Buvinič dvoma gólmi poslal do vedenia Našice, ktoré v poslednej minúte vyhrávali 26:25. Jakub Hrstka vyrovnal zo sedmičky. Domácim sa podarilo hosťom v ich poslednom útoku zobrať loptu, tá však z ruky Lukáša Urbana cez celé ihrisko tesne minula bránku. Prešov stratil body, Našice si pripísali šiestu remízu. 

Slavko Goluža, tréner Tatrana: “Gratulujem súperovi k výkonu v druhom polčase, ktorý odohrali skutočne múdro. My sme prvý polčas odohrali dobre, boli sme agresívni v obrane, mali dobrú druhú vlnu a hrali ako tím. Cez prestávku sme vyzývali chlapcov, aby ostali agresívni v obrane aj v úvode druhého polčasu. Chceli sme hrať umne, podržať loptu dlhšie v útoku. Túto taktiku ale hráči nedodržali. Začali hrať individuálne, robili priveľa chýb a v obrane boli statickí. Nexe sa pomaly vrátilo do zápasu a napokon si odnáša zaslúžený bod. Hádzaná je kolektívny šport, ale my sme ako tím odohrali iba prvý polčas.“
 
Dominik Krok: “Ťažko sa mi po takomto zápase hľadajú slová, hlavy sú horúce. Vyhrávame v polčase o šesť gólov, v zápase napokon remizujeme. Zase sme neudržali náš náskok. Prvý polčas bol dobrý, ale potom to bolo zlé. Prehrali sme druhý polčas a to si nemôžeme dovoliť. Problémy nám robila najmä ich hra sedem na šesť, kde sme dostali veľa gólov a nehrali sme tak dobre ako v prvom. Chceli sme sa po náročných zápasoch, ktoré sme neodohrali príliš dobre, psychicky zdvihnúť a jednoznačne zvíťaziť, no nepodarilo sa nám to.”

Januš Lapajnev: “Darovali sme Nexe jeden bod. Je to tretí takýto zápas, v ktorom sme remizovali a stratili v ňom dva body. V zápase sme viedli o šesť gólov, ale prestali sme dodržiavať taktiku, začali hrať asi najhoršiu hádzanú odkedy tu pôsobím a znervózneli sme. Verím, že to dokážeme zmeniť a v nedeľu v Magdeburgu podáme v zápase Pohára EHF lepší výkon.” 

Hrvoje Horvat, tréner Nexe: „V prvom polčase sme mali veľa problémov v útoku, pretože obrana nula- šesť Tatrana bola skvelá. V druhom polčase sme sa snažili nájsť riešenie. Našli sme ho v tom, že sme použili siedmeho extra hráča na ihrisku. Takisto sa nám podarilo zlepšiť obranu. Tatran bol lepší v prvom polčase. My sme dominovali v druhom. Remíza je dnes pre nás veľmi dobrým výsledkom.“


Tatran: Chupryna, Cvitkovič – Hrstka 5/4, Lapajne, D. Krok 2, Rečičár, Kríž, L. Urban 6/1, Pekár, Číp 5, Vučko, Abramovič, Butorac 4, Kasal 3, Tsarapkin, Babič 1.

Nexe: Lelič, Pilipovič – Šipič 2, Koncul, Gadža 4, Leban, Eter 1, Mrdenovič, Manci Mičevič 1, Bačirevič, Buvinič 5/2, Greganič 1, Jurič Grgič 4, Lavrič, Tomič 1, Brumen 7/4. Pred 565 divákmi rozhodovali Mitrevski a Todorovski (MAC). Pokutové hody: 5/5 – 7/6, vylúčení: 3:1.

 

Diskusia k článku