Krásna geodétka Martina láme fitness rekordy

Krásna geodétka Martina láme fitness rekordy

(šaja) – Len pol roka po narodení synčeka Markusa (3,5) už stála na pódiu ako fitnesska. Prešovčanka Martina Namešpetrová (33) sa už jedenásť rokov aktívne venuje fitness súťažiam. Vyštudovaná inžinierka geodézie má na konte viacero úspechov. Aj napriek tomu, že za všetkým je pot a tvrdá drina, Martinu súťaženie veľmi baví.

„Naposledy to bolo víťazstvo na Majstrovstvách Európy v Taliansku 2015, takisto som sa stala víťazkou ME a MS v tlaku na lavičke. Som aj víťazkou crossfit game a trikrát v top 10 na spartan race,“ prezrádza Martina, ktorá bola vyhlásená aj za Športovca roka 2012 mesta Prešov a tiež za Športovca roka 2013 za mesto Prešov a VÚC.
 
„K súťaženiu ma priviedol môj manžel Marek. Videl ma cvičiť vo fitku a povedal mi, že by som to mohla skúsiť súťažne,“ prezradila sympatická fitnesska, ktorá sa aktívne pripravuje na blížiacu sa súťaž v Taliansku. Tam ju o tri týždne uvidíme bojovať o prvenstvo vďaka tomu, že nedávno vyhrala na Majstrovstvách Slovenska. Na majstrovstvá do Talianska ju nominovala federácia Nabba. Zaujímalo nás, ako sa pripravuje na súťaž. „Základom je cvičiť každý deň silovo s činkami, a k tomu pridávam aj kardio cvičenie. Postava musí byť na súťaži svalnatá a vyrysovaná bez akéhokoľvek tuku. Robím teda dvojfázový tréning, čo je pri malom synčekovi a mojej práci pomerne náročné,“ priznáva usmievavá fitnesstrénerka, ktorá súťaží jedenásť rokov a preto sa na každú súťaž dokáže pripraviť sama. Ako dodala, na súťaž môžu byť nominovaní len tí súťažiaci, ktorí už svalovú hmotu majú. „Keďže súťažím dlho, viem ako a čo sa má cvičiť, takže si to opakujem a pracujem na svojej postave. Držím prísnu diétu, prijímam len omega mastné kyseliny z rýb, vajíčok a orechov. Moja strava pozostáva hlavne z bielkovín, jedávam len chudé diétne mäso ako kuracie alebo morčacie prsia, hovädzie mäso a diétne ryby a vajcia alebo aj tvaroh. Nie sú prípustné zemiaky, cestoviny, pečivo, teda je potrebné vyhýbať sa sacharidom. Ovocie jem, ale len v malom množstve.“ Ak si myslíte, že Martina varí manželovi zvlášť, mýlite sa. „Nie, nevarím, aj on je kulturista, ktorý súťaží, takže sa obaja a aj náš synček stravujeme zdravo. A toto učíme aj našich klientov v posilňovni.“ 
 Martina s manželom Marekom.

Pauza len v sobotu 
 
Keď sa Martina nepripravuje na súťaž, v sobotu má pauzu a vtedy ju „makať“ neuvidíte. „S manželom sme si uvedomili, že počas jedenástich rokov sme nemali ani jeden týždeň, kedy sme necvičili. Cvičím stále, neraz som vyčerpaná, ale keď mám voľný čas, čo je málokedy, rada si doprajem masáž alebo zájdem do sauny.“ 
 
So synom Markusom.
 
Zmrzline neodolá
 
Krásna fitnesska sa nám priznala aj s tým, či niekedy zhreší a dopraje si niečo fajne pod zub. „Občas je potrebné diétu porušiť, lebo telo tuky potrebuje. Mám rada zmrzlinu, tú si sem – tam doprajem, milujem vanilkovú a jahodovú a občas proteínovú čokoládovú tyčinku,“ uzatvára Martina Namešpetrová. 
 
Foto: archív M.N.  

Diskusia k článku