Starší žiaci Tatrana vicemajstrami

Starší žiaci Tatrana vicemajstrami

(vz) - Od piatku do nedele bojovalo sedem družstiev starších žiakov v športovej hale na Nábrežnej ulici v Prešove o titul majstra Slovenska. O čo najlepšie umiestnenie sa snažili hádzanárske nádeje z Topoľčian, Stupavy, Martina, Kysuckého Nového Mesta, Modry, Trebišova a domáceho Tatrana Prešov. Na šampionáte starších žiakov dominovali hádzanári z východu republiky.

Nedeľňajší predposledný zápas majstrovstiev medzi Slavojom Trebišov a Tatranom Prešov bol dramatatický aj napínavý do záverečných minút, hralo sa o veľa. Výhra zaručila víťazovi majstrovský titul. Bol to vyrovnaný duel. Prešovčania v ňom ešte šesť minút pred záverečným hvizdom vyhrávali 16:15, no do konca góly strieľali už iba Trebišovčania a po víťazstve 19:16 sa tešili z majstrovského titulu. Tatran Prešov skončil druhý. Tretie miesto obsadil MHáK Martin, štvrté HK Agro Topoľčany, piate Slovan Modra, šieste Tatran Stupava a siedme MŠK HO Kysucké Nové Mesto. Za najlepšieho brankára majstrovstiev bol vyhlásený Štefan Vaško z Tatrana Prešov. Najlepším hráčom bol Jakub Demovič zo Slovana Modra a najviac gólov 36 nastrieľal Timotej Tomko z Trebišova. 

„Celý turnaj sme odohrali tak, na čo máme. Od začiatku sme vedeli, aj chlapcov som na to upozorňoval, že tento turnaj rozhodnú obrany a výkony brankárov. O titule majstra Slovenska sa rozhodlo v očakávanom finále Prešov – Trebišov. Tento finálový súboj mal vysokú kvalitu. Stretli sa dva najlepšie tímy z Regionálnej ligy Východ 2017/2018, ktoré v priebehu sezóny odohrali viacero dramatických a vyrovnaných zápasov. Tieto dva tímy boli aj najlepšími mužstvami na finálovom turnaji. V úplne vyrovnanom zápase nevyhral lepší, ale šťastnejší tím. Súper mal vysokú hernú kvalitu v spojkovom rade, ale ja som maximálne spokojný s nasadením, bojovnosťou, chcením a túžbou po víťazstve svojich chlapcov. Celý náš tím nechal prešovské srdce na ihrisku, chcel získať majstrovský titul pre náš klub, ale nakoniec sa mu to nepodarilo. Celú sezónu sme stavali na výbornej prešovskej obrane a chlapcom nemám čo vytknúť. V každom stretnutí išli na stodesať percent, bolo vidieť chcenie i nasadenie a to je pre mňa dôležité. O majstrovi Slovenska rozhodlo posledných šesť minút, kedy sa nám nepodarilo dať gól, naopak Trebišov dal štyri. Taký je ale šport, a preto je taký krásny. Dnešný súboj však nie je žiadnym merítkom, kto bol lepší alebo horší. Všetko sa reálne ukáže až v mladšom doraste, tá naša celá mravčia práca v žiackej kategórii. Aj tak som na chlapcov, s ktorými som štyri roky, pyšný a hrdý ako pristupovali k tréningom aj zápasom, nemal som s nimi problémy. Je to dobrá generácia. A som presvedčený že o týchto chlapcoch ešte budeme počuť. Reálnym dôkazom je fakt, že u starších žiakov v Tatrane sme za posledné tri roky boli stále vicemajstrami Slovenska, ale v kategórii mladšieho dorastu Marek Gernát so svojimi chlapcami získal suverénne dva tituly majstra Slovenska po sebe a vyhral aj prestížny Česko – Slovenský pohár. V dorasteneckých tímoch sa ukáže tá ozajstná kvalita, kde je Tatran Prešov, a kde sú ostatné slovenské kluby,“ boli slová trénera starších žiakov Tatrana Róberta Kravčáka. 
 
 
Tatran Prešov – HK Agro Topoľčany 20:15 (9:2)
Prešov: Vaško, Ondrejčák – Karabinoš 2, Petrík, Vranko 5, Pošefko 1, Terpák, Kleban 4, Boroň, D. Turek, Buranovský 1, M. Antl 2, Polanský 3, Babuščák 2, Grešák, D. Radčenko. 
 
Tatran Prešov – HC Tatran Stupava 14:12 (7:5)
Tatran: Vaško, Ondrejčák – Krajný, Karabinoš, Petrík, Vranko 5, Pošefko 1, Terpák, Kleban 1, Boroň, D. Turek, Buranovský 1, M. Antl 4, Polanský, Babuščák 1, D. Radčenko 1. 
 
Tatran Prešov – MHáK Martin 13:14 (7:8)
Prešov: Vaško, Ondrejčák – Krajný, Karabinoš 2, Petrík, Vranko 2, Pošefko, Terpák, Kleban 2, D. Turek, Buranovský, M. Antl 2, Polanský 4, Babuščák 1, Grešák, D. Radčenko.
 
Tatran Prešov – MŠK HO Kysucké Nové Mesto 26:16 (12:5)
Prešov: Vaško, Ondrejčák – Krajný 3, Karabinoš 1, Petrík, Vranko, Pošefko 2, Kleban 3, Boroň 1, D. Turek, Buranovský 6, M. Antl 7, Polanský 3, Babuščák, Grešák, D. Radčenko. 
 
Tatran Prešov – Slovan Modra 27:16 (11:8)
Tatran: Vaško, Ondrejčák – Krajný 1, Karabinoš 2, Petrík, Vranko 2, Pošefko 2, Terpák 1, Kleban 2, D. Turek, Buranovský 4, M. Antl 8, Polanský 1, Babuščák 4, Grešák, D. Radčenko.
 
Tatran Prešov – HK Slavoj Trebišov 16:19 (10:9)
Tatran: Vaško, Ondrejčák, Adzima – Krajný, Karabinoš, Petrík, Vranko 2, Pošefko, Terpák, Kleban, D. Turek, Buranovský 1, M. Antl 11, Polanský, Babuščák, D. Radčenko 2. 
 
Foto: V. Zamborský

Diskusia k článku