Sexi Martin Popovski: „Svaly musí kulturista vedieť predať“

Sexi Martin Popovski: „Svaly musí kulturista vedieť predať“

(šaja) - Ten sa ale nezdá! Sexi kulturista Martin Popovski (19) z Prešova sa venuje naturálnej kulturistike štyri roky a už žne obrovské úspechy. Len pred pár dňami sa študent hotelovky v Prešove vrátil z prvej súťaže a domov si odniesol cennú trofej - získal titul Majstra Slovenska v naturálnej kulturistike juniorov. Pritom ide o šport, ktorý má veľmi prísne pravidlá.

„Naturálna kulturistika je na Slovensku veľmi prísne kontrolovaná, hlavne čo sa týka dopingu. Venujem sa klasickej kulturistike, to znamená pomer výška váha, čo znamená, že máme obmedzené výškovo hmotnostné limity, teda športovec má obmedzenú váhu, s ktorou môže súťažiť. Ide teda o to, aby sa zachovala naturálnosť, teda prirodzenosť. Telo má totiž isté limity, ktoré sa bez dopingu už nedajú dosiahnuť,“ vysvetľuje. V Martinovom prípade to znamená, že pri výške 183 centimetrov môže mať 83 kíl, povolených má ešte plus deväť kíl. „Ak by som teda vážil viac ako 91 kilogramov, porotcovia by ma nepustili súťažiť. Trvá veľmi dlho, kým kulturista dokáže nabrať tri či štyri kilá svalovej hmoty. Čím dlhšie cvičím, tým viac sa proces naberania hmoty spomaľuje.” 
 
Martin sa pred súťažou najskôr venoval objemovej príprave, kde naberal svaly. „Potom nasledovala rysovacia časť, kedy som sa snažil zhodiť tuk a rysovať svaly. Na konci objemovej prípravy som mal 103 kíl, na prezentácii pred súťažou som mal 85 kíl. Zhodil som teda osemnásť kíl a trvalo to pol roka,” dodáva.Cvičiť začal v šestnástich. „Vždy som mal k športu blízko, bavili ma rôzne športy, hrával som futbal, basketbal, aj robil bojové umenie.“ Všetko sa zmenilo, keď neďaleko jeho bydliska otvorili fitnesscentrum. Odvtedy tam chodieval ešte s ďalšími dvomi kamarátmi. 
 
Obzeranie v zrkadle je povinné
 
„Keď som sa pripravoval na súťaž, makal som šesť dní a siedmy deň som venoval pózovaniu,“ vysvetľuje. Ak si myslíte, že táto činnosť je zbytočná, ste na omyle. Pre kulturistu má veľký význam. Práve na nej veľa športovcov pohorí. „Prezentácia je najdôležitejšia časť kulturistiky. Veľa športovcov sa dôkladne pripraví, ale na súťaži sa nevedia predať, nevedia ukázať svoje prednosti a zakryť nedostatky. Je potrebné vedieť pózy, ktoré zaujmú. Je potrebné ich urobiť tak, aby z kulturistu vyžarovala radosť, musí zvládnuť pózovať tak, aby naraz zatínal všetky svaly a pritom mohol dýchať. To je niekedy poriadne ťažké. Ovládať musíte viac ako jedenásť póz. Ak v súťaži postúpite do top šestky, musíte zvládnuť aj minútovú vlastnú zostavu,“ prezrádza. 
 
Vedieť pózovať je veľmi dôležité.
 
Zaujímalo nás, aj aké sú jeho prednosti a slabiny. „Mojou hlavnou prednosťou sú nohy, lebo som ich mal prepracované až hore ku stehnám a hlboko vyrysované. Dosiahnuť toto je veľmi ťažké a rozhodcovia to veľmi oceňujú. Dobre mám vypracovaný aj chrbát. A moje slabiny? Jednoznačne vrch tela, teda ruky a paže,“ hovorí Martin. Martin dlho trénoval sám, po nociach čítal články, pozeral videá... Až tesne pred súťažou sa ho ujala kulturistická špička – Ľuboš Maliňák, ktorý je bývalým majstrom sveta v klasickej kulturistike. „Mal som veľké šťastie, že som ho oslovil a že sa ma ujal. Trénoval ma štyri mesiace.“ Pred súťažou v Michalovciach bol na súťaži Natural trofi, kde bojoval v dvoch kategóriách. V kategórii juniorov skončil druhý a v kategórii nováčikov si vybojoval prvenstvo. „Veril som si, že vyhrám, dával som do toho všetko. Toto je šport, ktorý ma doslova chytil za srdce,“ odpovedá na otázku, či počítal s úspechmi. 
 
Za každou súťažou sa skrýva „makačka“ v posilňovni. Nevyhnutnosťou je aj úprava jedálnička. „Pred súťažou som jedával len vaječné bielka, chudé mäso, občas stejk a tuniaka. Na večeru nesmel chýbať tvaroh, ovsené vločky, občas cestoviny a z tukov ľanový olej alebo arašidové maslo. Z doplnkov je to proteínový prášok. Keď necvičím, tak priznám sa, občas aj zhreším. Milujem pizzu a jedlá, ktoré vyvára priateľka Ivana,“ smeje sa sympatický kulturista. 
 
So svojou láskou Ivkou.
 
Keď Martin necvičí, venuje sa Ivke. Okrem toho aj rád vyvára mäso, omáčky a pripravuje šaláty. „Ivka miluje to, čo jej navarím, v kuchyni spolu trávime veľa času. Rád sledujem aj seriály a tiež radi cestujeme. Máme veľké plány, v lete chcem ísť na dovolenku do Španielska, ale chceme cestovať aj po Slovensku,“ dodáva na záver Martin Popovski. 
 
Foto: archív MP 

Diskusia k článku