Júlia Chmurovičová „valcovala“ súperov Minúty na palubovke si užívala naplno

Júlia Chmurovičová „valcovala“ súperov Minúty na palubovke si užívala naplno

(šaja) - Cez víkend sa zúčastnila svojich prvých Majstrovstiev Slovenska v bedmintone v Ilave v tejto sezóne a vyhrala. Zahrala si na turnaji vo svojej kategórii do 17 rokov. Reč je o talentovanej Prešovčanke Júlii Chmurovičovej (15), ktorá hrá bedminton. Tento šport miluje nadovšetko. V Ilave získala prvé miesto v štvorhre, druhé v mixe a tretie v dvojhre.

„Zahrať si na takom turnaji môžem len raz za sezónu a je to pre mňa veľká česť. Je to deň, v ktorom ukážete svoju celoročnú prípravu, necháte v telocvični všetky svoje emócie. Pre mňa to bola chvíľa, kedy som mohla ukázať kto som a taktiež dokázať moje postavenie medzi top hráčmi Slovenska. Či už na zahraničných, alebo na slovenských turnajoch. Často nastupujem na zápas s miernym strachom,“ prezrádza skromná športovkyňa.
 
Hoci máva občas trému, tentokrát bola úplne vyrovnaná.

Ako ďalej prezrádza, zápasy odohraté počas víkendu však boli iné. „Nastupovala som na kurt vyrovnaná s tým, že tam nechám všetko, čo som sa za celý rok naučila, všetok čas, ktorý som strávila v telocvični. Dokonca, aj keď som nastupovala na semifinále dvojhry, čo bol pre mňa zlomový zápas, som sa cítila spokojná. Nemala som obavy z toho, ako to dopadne, alebo či budem hrať podľa mojich predstáv. Jednoducho som si išla užiť minúty strávené na palubovke. Radovala som sa z toho, že mám okolo seba ľudí, ktorí ma povzbudzovali a verili mi,“ vyznáva sa Júlia Chmurovičová. Aj keď spomínaný zápas veľmi tesne prehrala a so súperkou sa preťahovali v dlhých výmenách, Júlia neprestávala veriť v to, že tam nechala všetko čo bolo
v nej.

Júlia (vľavo) dokáže v hre zo seba vydať maximum.

„Zanechala som tam celé moje tréningy a prípravu. Tá sa mi nakoniec aj vrátila naspäť, keď som s mojou spoluhráčkou vyhrala nasledujúci zápas štvorhry a tak sa stala majsterkou Slovenska. Aj keď sme sa radovali z úspešnej výhry, čakalo ma ešte jedno finále. Bol to posledný mix sezóny aj s mojím spoluhráčom. Napriek tomu, že sme so súpermi držali krok, nakoniec nás aj tak premohli.“ Deň mladá Júlia ukončila tak, že sa stala najúspešnejšou hráčkou turnaja. Ukázalo sa, že hodiny strávené nie vonku, ale v telocvični na kurte, sa vždy vrátia naspäť. „Prípravu, vďaka ktorej som mohla hrať na Majstrovstvách Slovenska, som čiastočne zvládla. Zvládla som chodiť do posilňovne, kde mi pomáhal fyzioterapeut, dobiehať na tréningy, kde mi pomáhal nielen tréner, ale aj starší členovia klubu. Popri tom som sa stíhala vzdelávať sa, budovať si nielen športovú, ale aj študijnú budúcnosť. Túto príležitosť mi poskytla Stredná zdravotnícka škola v Prešove, za čo som im vďačná.“ Júlia s prípravou ešte neskončila. „V sezóne ma ešte čakajú Majstrovstvá Slovenska do devätnásť rokov a jeden zahraničný výjazd,“ uzatvára Júlia Chmurovičová.

Foto: archív J. CH.

Diskusia k článku