Spokojnosť s umiestnením, no nie však s výkonmi

Spokojnosť s umiestnením, no nie však s výkonmi

(vz) - Starší dorastenci Tatrana Prešov skončili v prvej lige staršieho dorastu na druhom mieste. Neobhájili vlaňajší titul, ale zahrali si aj v slovenskej extralige posilnení o pár starších hráčov. O ukončenej sezóne sme sa pozhovárali s trénerom starších dorastencov Stanislavom Kolpakom (na snímke).

Ako by ste zhodnotili účinkovanie vašich zverencov?
- Na začiatku sezóny sme si povedali, že ak skončíme do tretieho miesta, tak to bude úspech. Výrazne sme boli oslabení na spojkových postoch, a preto sme urobili menšie zmeny. Bolo jasné, že veľká tiaž bude na prvoročiakoch. No jesennú časť sme odohrali celkom slušne, len so stratou dvoch bodov za jednu domácu prehru. V jesennej časti ešte chlapci odohrali množstvo zápasov v základnej časti slovenskej extraligy za A tím. V jarnej časti sme prehrali ešte tri zápasy, čo nám v konečnom dôsledku uzatvorilo cestu za obhajobou majstrovského titulu. V tejto fáze súťaže sme robili veľa technických chýb, nedôsledne bránili, dávali málo gólov z druhej vlny, čo sa odzrkadlilo na výsledkoch. Vyskladaná zostava v útoku sa ukázala ako účinná, keďže sme mali najlepší útok v sezóne. Najviac gólov zaznamenal Daniel Magdolen. V obrannej fáze sa v najlepšom svetle ukazoval Samo Demčák.

V závere sezóny ste ukazovali dobrú hru. Veľa nechýbalo aby ste hrali finále Československého pohára...

- Návrat do správneho zápasového rytmu sme ukázali na Československom pohári, kde chlapci predviedli kolektívny výkon, dodržiavali taktické pokyny, ale predovšetkým dali do zápasov všetko, čo v nich zostalo na konci sezóny. Nechýbala bojovnosť, chuť po víťazstve a srdce na správnom mieste. V prvom zápase proti favorizovanej Dukle sme vo vyrovnanom zápase prehrali o jediný gól, keď tri sekundy pred koncom sa nám nepodarilo premeniť streleckú príležitosť, ktorú sme mali. Chlapcov to nezlomilo a v zápase o tretie miesto zabojovali a pripísali si na svoje konto víťazstvo nad Novým Veselím. Škoda, že sa zmenil formát súťaže a nehralo sa turnajovým spôsobom, určite by to bolo spravodlivejšie. Nielen ja, ale aj chlapci mali dobrý pocit z predvedenej hry a teší nás, že sme sezónu zakončili víťazstvom. Sezónu hodnotím celkom pozitívne, no mrzí ma, že sme nedosiahli na titul. Ak sa nám podarí podávať vyrovnané výkony počas celej sezóny, vykryštalizovať tím, ktorý by išiel za svojím snom nielen v zápasoch, ale predovšetkým v tréningovom procese, ak hádzaná bude na prvom mieste, ak hráči budú mať radosť z každého víťazstva a predvedenej hry, ak budú hrať veľmi disciplinovane od zápasu k zápasu, tak svoj cieľ o titule určite naplníme.

Pracovať s mládežou to sú neustále odchody starších a príchody mladších. Určite to čaká aj kolektív, ktorý trénujete?

- Je to taký neustály kolotoč. V staršom doraste vekovo končia piati hráči a to Dávid Kolesár, Radoslav Antl, Kiril Radčenko, Pavel Chovan a Jakub Pavlovič, ktorí patrili k jeho oporám a preto sa im chcem aj touto cestou poďakovať za predvedené výkony počas troch rokov a popriať im ešte veľa športových úspechov. Teraz sa musíme sústrediť na nový ročník, ktorý bude znova náročný, keďže sa uvažuje o podobnom modeli ako tento rok, kde by starší dorastenci znova mali príležitosť odohrať základnú časť SHE. Do prípravy s A tímom boli pozvaní Magdolen, Fech, Vasiľ, Kravčák. Určite by som toto kvarteto doplnil Demčákom, ktorý počas celej sezóny podával najvyrovnanejšie výkony a z môjho pohľadu bol najplatnejším hráčom dorastu.

Foto: V. Zamborský

Diskusia k článku