Neudržali náskok

Neudržali náskok

(vz) – Hádzanárom Tarana Prešov sa vo februári na medzinárodnej scéne nedarilo. Zo šiestich zápasov, v troch Pohára EHF a v troch v nadnárodnej SEHA Gazprom League, získali body iba v troch remízových dueloch. Naposledy hrali v stredu v SEHA Lige s ôsmym celkom Nexe Našice. Chorvátsky vicemajster je v súťaži remízovým kráľom, čo potvrdil aj v Prešove. Svedomie si však môžu spytovať aj prešovskí hádzanári, pretože prvé tohtoročné víťazstvo doslova zahodili a definitívne zhasla aj čisto teoretická nádej na ich účasť vo Final Four.

Prešovčania majú za sebou posledné prípravné stretnutia

Prešovčania majú za sebou posledné prípravné stretnutia

Minulotýždňové prípravné zápasy futbalistov Prešova so Spišskou Novou Vsou a Bardejovom boli posledné, ktoré spadali pod zimné prípravné obdobie. Jarná časť najvyššej slovenskej futbalovej súťaže štartuje už tento víkend. Celú prípravu zeleno-bielych viedol český tréner Anton Mišovec, s ktorým sme sa pred začiatkom ďalšej časti sezóny porozprávali.

Masky na ľade

Masky na ľade

V posledných fašiangových dňoch prežili na ľade PSK Arény krasokorčuliari KRASO Prešov a ich rodičia namiesto tvrdého tréningu pekný karneval.

Výber ObFZ Prešov skončil na sedemnástom mieste

Výber ObFZ Prešov skončil na sedemnástom mieste

(jm) - Výber futbalistov ObFZ Prešov vekovej kategórie U12 štartoval na halovom turnaji Adidas Cup 2018. Výsledkom bolo konečné sedemnáste miesto po piatich prehrách v základnej skupine a tesnom víťazstve v záverečnom meraní síl o umiestnenie.

Tatran Prešov – Vardar Skopje 22:30 (13:14) Zlepšený výkon na Vardar nestačil

Tatran Prešov – Vardar Skopje 22:30 (13:14) Zlepšený výkon na Vardar nestačil

(vz) - Hádzanári Tatrana Prešov začali svoje tohtoročné účinkovanie v siedmom ročníku SEHA Gazprom League v sobotu proti lídrovi súťaže a úradujúcemu víťazovi Ligy majstrov RK Vardar Skopje. Hádzanári z Macédónska kraľujú v nadnárodnej súťaži, keď doteraz neprehrali. Prvé body stratili uplynulý štvrtok, keď remizovali v Bielorusku s Meškovom Brest 25:25 a prvý raz nepokorili hranici tridsiatich gólov.

Divoký úvod: za desať minút šesť gólov

Divoký úvod: za desať minút šesť gólov

(mb) - Prešovskí futsalisti zaznamenali v zápase 8. kola svoju doposiaľ najvyššiu výhru v aktuálnej sezóne. Šarišania sa v súboji proti Vranovu strelecky činili a svojmu súperovi nadelili 10 gólov.

Stretnutie víťazov ankety Športovec mesiaca: 8. februára U Komiňara

Stretnutie víťazov ankety Športovec mesiaca: 8. februára U Komiňara

(jm) – Na konci minulého týždňa sme si v redakcii splnili milú povinnosť, keď sme odovzdali ocenenia posledným trom víťazom ankety Športovec mesiaca za rok 2017. Internetovú súťaž sme vo Večerníku obnovili v januári minulého roka, s cieľom zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivca, ktorý svojimi výkonmi a výsledkami dal medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť. Každý mesiac sme oceňovali víťazov v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Do ankety sa aktívne zapájali aj čitatelia Prešovského večerníka, ktorí posielajú svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk.

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety  Športovec mesiaca december 2017

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca december 2017

(jm) – Minulý týždeň zavítali do redakcie traja úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec mesiaca december 2017, ktorú sme na začiatku minulého roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk .

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca November 2017

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca November 2017

(jm) – Na konci roka zavítali do redakcie traja úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo
v súťažnej ankete Športovec mesiaca november 2017, ktorú sme na začiatku minulého roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk.

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca október 2017

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca október 2017

(jm) – Minulý týždeň zavítali do redakcie traja úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec mesiaca október 2017, ktorú sme na začiatku tohto roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk.