Prešovskí hádzanári postúpili  do skupinovej fázy Pohára EHF

Prešovskí hádzanári postúpili do skupinovej fázy Pohára EHF

(vz) - Priaznivci hádzanej v Prešove upierali svoju pozornosť v sobotu na odvetný zápas tretieho kvalifikačného kola Pohára EHF o postup do skupinovej fázy, ktorý hral Tatran Prešov na Islande. Prvý duel vyhrali zelenobieli trojgólovým rozdielom 24:21 a rovnako o tri góly prehrali v odvete s Hafnarfjördurom 23:26. Vďake väčšiemu počtu strelených gólov na ihrisku súpera postúpil medzi najlepšiu šestnástku Tatran Prešov.

Mia bojuje na majstrovstvách Európy v Prahe a aj na webovej stránke

Mia bojuje na majstrovstvách Európy v Prahe a aj na webovej stránke

(vz) - V Prahe v týchto dňoch vrcholia majstrovstvá Európy juniorov do 17 rokov. Slovensko na nich reprezentuje členka PBA klubu Prešov Mia Tarcalová. V súťaži družstiev sa pričinila výhrou v dvojhre a mixe o víťazstvo nad Chorvátskom 3:2. So Škótmi Slováci prehrali 1:4 a jediný bod v dvojhre získala Mia Tarcalová. Dramatický duel s Rakúskom tesne prehrali 2:3 a Mia znova bodovala v dvojhre.

Hlas pre Miu Tarcalovú

Hlas pre Miu Tarcalovú

(vz) - Súťaž s názvom Hrajte o ZOH 2018 v Pjongčangu, ktorej cieľom je smerovať záujem jednotlivcov a spoločnosti ku športu, resp. športovým aktivitám a súčasne prehlbovať záujem o talentovaných športovcov v Slovenskej republike sa blíži k svojmu záveru.

Športovec mesiaca september 2017

Športovec mesiaca september 2017

(jm) – Minulý týždeň zavítali do redakcie traja úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec mesiaca september 2017, ktorú sme na začiatku tohto roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk .

Kto komu doprial hetrik a kto zaváhal pri góle?

Kto komu doprial hetrik a kto zaváhal pri góle?

(jm) – K futbalistom Prešovského a Sabinovského okresu je zhruba na začiatku novembra počasie každoročne prívetivé. Keďže nikdy nie je isté, na ako dlho sa pani zima usadí v týchto končinách, dovolí im predohrať dve jarné kolá. Tak tomu bolo aj tentoraz a vďaka tomu sa v rámci 15. kola hral zápas Záborské – Drienov.

Prešovskí kadeti po prehrách s Izraelom

Prešovskí kadeti po prehrách s Izraelom

(vz) - V závere októbra sa slovenská kadetská hádzanárska reprezentácia (U18) predstavila v Púchove v troch súbojoch proti rovesníkom z Izraela 25:31, 23:28 a 25:35. V slovenskom výbere španielskeho trénera Fernanda Guricha boli aj štyria hráči prešovského Tatrana – Tomáš Valenčín, Daniel Magdolen, Samuel Demčák a Tomáš Fech. Ako videli stretnutia s Izraelom prešovskí mladíci v reprezentačných dresoch?

Previerka výkonov na prvých pretekoch

Previerka výkonov na prvých pretekoch

(vz) - Krasokorčuliari Kraso Prešov už odštartovali novú sezónu zapojením sa do súťaže Slovenského Pohára. Prvé krasokorčuliarske
podujatie v začínajúcej sezóne bolo v Hamuliakove, kde nový klub Hamikovo usporiadal 1. ročník Hamikovo cup.

V korčuliarskom maratóne v Prešove  padol jeden rekord

V korčuliarskom maratóne v Prešove padol jeden rekord

(vz) - PSK Aréna netradične oslávila prvé narodeniny. Zorganizovala z piatku na sobotu Non stop 24 hodinové korčuľovanie, ktoré bolo výzvou k športovaniu pre najširšiu verejnosť a zároveň pokusom o prekonanie dvoch Slovenských rekordov za účasti komisárov zo Slovenských rekordov. Išlo o počet odkorčuľovaných kilometrov a rekord v počte účastníkov. Výsledky sa porovnávali s košickými z roku 2016.

Halás a Krajňák spolu 17 medailí

Halás a Krajňák spolu 17 medailí

(jm) – Na plaveckých pretekoch o majstra Východoslovenskej oblasti v kategórii najmladších žiakov (9 a 10 rokov), ktoré usporiadali v Spišskej Novej Vsi, sa v 25-metrovom bazéne „pasovalo“ s vodou dovedna 115 účastníkov z deviatich klubov regiónu.

VK Mirad PU Prešov - TJ Spartak Myjava 3:0 (19, 25, 15)  Poradili si s mladíkmi

VK Mirad PU Prešov - TJ Spartak Myjava 3:0 (19, 25, 15) Poradili si s mladíkmi

(vz) - Osme kolo volejbalovej extraligy mužov malo rôzne termíny. Prešovčania odohrali zápas s Myjavou uplynulý štvrtok vo večerných hodinách pri novom osvetlení v športovej hale SŠ Ľ. Podjavorinskej na Sekčove. Mal troška inú príchuť. Obidvaja tréneri sa veľmi dobre poznajú. Terajší kormidelník Myjavy Ľuboslav Šalata pozná prešovských volejbalistov veľmi dobre, veď pod jeho taktovkou získali majstrovský titul aj Slovenský pohár. Terajší tréner Prešova Jaroslav Vlk je rodákom z Myjavy.