Ján Kozák je rád, že zažil atmosféru derby zápasov medzi Prešovom a Košicami

Ján Kozák je rád, že zažil atmosféru derby zápasov medzi Prešovom a Košicami

Z búrliváka krotký baránok

Boli časy, keď v médiách otvorene burcoval k „celoľudovému povstaniu“ v slovenskom futbale. Keď cítil krivdu, neváhal ísť do fyzickej konfrontácie. V roku 2009 napadol trénera brankárov Nitry Igora Mesároša. Z búrliváka a rebela sa ale postupne stal človek, ktorý si teraz svojim vystupovaním získava sympatie všetkých fanúšikov. O kom inom môže byť reč, keď nie o Jánovi Kozákovi staršom, reprezentačnom trénerovi, ktorý pri návšteve nášho mesta ochotne odpovedal na položené otázky.

Štefanský turnaj tenistov

Štefanský turnaj tenistov

V Tenisovej aréne Prešovského večerníka v Šalgovíku vyvrcholila Štefanským turnajom séria podujatí, na ktorých sa počas roka stretávajú zanietenci bieleho športu od Popradu až po Humenné.

Majstri Slovenska!

Majstri Slovenska!

Šarišská metropola má zlatých medailistov z majstrovstiev Slovenska. V Nitre sa konal domáci šampionát v bowlingu dvojíc, na ktorom sa predstavila absolútna slovenské špička.

V Tenisovej aréne Prešovského večerníka hrávajú vicemajstri Európy

V Tenisovej aréne Prešovského večerníka hrávajú vicemajstri Európy

V Tenisovej aréne Prešovského večerníka v Šalgovíku netrénujú a nehrávajú iba talentované nádeje z 1. TK Prešov. V jednom z tímov Prešovskej nohejbalovej ligy - KZOaŠK Miláno 2007 Nohejbal*Footballtennis Košice – pôsobia aj chlapci, ktorí na nedávnych Majstrovstvách Európy FIFTA 2013 v tureckom Istanbule vybojovali pre Slovensko tri cenné kovy. Lukáš Vidlička a Kristián Vidlička sa tešili zo zisku striebra v trojiciach juniorov U-18 a bronzu v dvojiciach mužov. Navyše, spolu s L. Dankom z Trebišova, M. Melíškom z Vinodolu a triom T. Ševčík, D. Kováčik, A. Levický (Veľké Zálužie) si „vykopali“ aj bronz v trojiciach mužov.

Dnes derby so Spišiakmi, v nedeľu plyšáková šou

Dnes derby so Spišiakmi, v nedeľu plyšáková šou

Prvá hokejová liga dnes pokračuje 29. kolom. Okrem iných je na programe východniarske derby HC Prešov 07 – HK Spišská Nová Ves (od 17. h). Šarišania naposledy trikrát na ihriskách súperov naplno bodovali.

Dve tesné víťazstvá

Dve tesné víťazstvá

Úspešný dvojzápas na palubovkách súperov majú za sebou basketbalisti PU Akademik Prešov. V prvom meraní síl zdolali MBK Lučenec 78:81. Až do konca tretej štvrtiny viedli domáci, no potom sa vo veľmi dobrom svetle ukázal hosťujúci Matej Hrabčák. Agresívnou obranou, dôrazom a presnosťou v útoku dokázal „strhnúť“ svojich spoluhráčov.

Prešovčania úspešní aj v štafetách

Prešovčania úspešní aj v štafetách

Rýchlokorčuliari ŠKm Akademik Prešov sa predstavili na medzinárodných pretekoch Santa Claus Cup 2013. V konkurencii 108 pretekárov získali sedem medailí.

Sedmičky v siedmich halách

Sedmičky v siedmich halách

V siedmych športových halách a telocvičniach bude na začiatku budúceho roka športom číslo jeden hádzaná. V dňoch od 3. do 6. januára 2014 je na programe už ôsme pokračovanie mládežníckeho turnaja Kempa 4 Sport Cup 2013.

Všetko podľa predpokladov

Všetko podľa predpokladov

Lákadlom pre prešovských fanúšikov hádzanej bolo stretnutie medzi tímom Slovensko 20, ktorého gro tvoria dorastenci Tatrana, s lídrom extraligy Prešovom. Meranie síl sa skončilo podľa predpokladov, vyhrali zeleno-bieli, keď už po prvom polčase mali dvanásťgólový náskok.

Dávid Leško má pred očami všetkých sedem jesenných gólov

Dávid Leško má pred očami všetkých sedem jesenných gólov

Je najlepším strelcom futbalistov 1. FC Tatran Prešov po jesennej časti druhej ligy sezóny 2013/2014. Sieť súperov rozvlnil sedemkrát. Reč je o Dávidovi Leškovi (nar. 4. 6. 1988). „Nikto ma k tejto hre neviedol. Sám som ako malý chlapec oznámil rodičom, že chcem byť futbalistom. Bol som tretiak, od štvrtého ročníka som už navštevoval futbalovú triedu Základnej školy na ulici Mirka Nešpora. Okrem povinných zápasov a tréningov som naháňal loptu aj s kamarátmi pri paneláku. Na betóne, aj na tráve,“ povedal na úvod rozprávania.