Hádzanári Tatrana Prešov chcú zažalovať rozhodcov za poškodenie v Považskej Bystrici

Hádzanári Tatrana Prešov chcú zažalovať rozhodcov za poškodenie v Považskej Bystrici

(jm) – Prešov rozhodne nie je pupkom sveta a ani nejakým stredom Európy. Avšak jeho mužský športový klub Tatran Prešov určite patrí k  tým, o ktorom sa v hádzanárskych kruhom na starom kontinente vie a neraz sa o ňom hovorí v pozitívnom zmysle. Aj teraz o ňom hovoria mnohí fanúšikovia športu medzi sedmičkami, no rozhodne v iných súvislostiach. Na internetovej stránke niekoľkonásobného slovenského majstra sa objavilo vyhlásenie súvisiace s jeho prehrou 27:28 v extraligovom zápase v Považskej Bystrici. Zápas sa konal 4. februára.

 Vyhlásenie Tatrana Prešov k nespravodlivej a skorumpovanej prehre v Považskej Bystrici:

„Štvrtého februára 2017 sme prehrali zápas na súperovej palubovke s priemerným tímom Považskej Bystrice 27:28. Oba tímy sa stretli štyrikrát za dva týždne na prelome januára a februára 2017. Tatran odohral dva finálové súboje Slovenského pohára proti Považskej Bystrici, v ktorých vyhral jasným 10-gólovým rozdielom – 40:30 v Tatran handball aréne v Prešove (25. januára 2017), 35:25 v Považskej Bystrici (2. februára 2017) a zaslúžene obhájil víťazstvo v Slovenskom pohári. Tatran takisto vyhral aj tretie stretnutie v slovenskej extralige v Prešove rovnakým rozdielom – 33:23 (20. januára 2017),“ vyhlásil Tatran Prešov a dodáva: „Nikto nečakal, čo sa môže stať 4. februára v Považskej Bystrici. Každý hádzanársky odborník očakával ďalšiu jasnú výhru Tatrana Prešov nad Považskou Bystricou. Ambície nášho tímu boli nečakane „zabité“ rozhodcami stretnutia, ktorí ovplyvnili zápas veľmi neférovým spôsobom po úmyselnej sérii nezmyselných rozhodnutí proti Tatranu Prešov, čo dokazuje video na internetovom portáli https://www.youtube.com/watch?v=JxoXd-JU-04.“ Radi by sme upozornili iba na niekoľko príkladov neférového zasahovania rozhodcov do zápasu v úplnom závere stretnutia, ktoré nakoniec prekazili očakávané víťazstvo Tatrana:
 
Jasné prerážanie domáceho hráča Považskej Bystrice, ktorý porušil pravidlá. Napriek tomu rozhodcovia odpískali 7m hod proti Tatranu.
Oliver Rábek bol hrubým spôsobom zastavený dvojicou domácich hráčov. Následne však bola prekvapujúco udelená červená karta Marekovi Pálešovi z Tatrana, ktorý nespravil nikomu nič. Ale faul na Rábeka nebol potrestaný vôbec.

Séria hrubých faulov na hráčov Tatrana (Lukáša Urbana, Dominika Kroka a Tomáša Čípa) nebola potrestaná rozhodcami vôbec (prinajmenšom dvakrát mal byť rozhodcami udelený 7m hod v prospech Tatrana).
 
Neexistujúca technická chyba Olivera Rábeka pred realizáciou 9 m hodu po uplynutí riadneho hracieho času a zvláštny záver stretnutia.
Toto bolo iba niekoľko bolestivých a neférových rozhodnutí proti Tatranu Prešov pri prehre 27:28 v Považskej Bystrici. Nikto z divákov tohto zápasu nepochyboval o úmyselnom poškodení Tatrana, čo jasne dokazuje aj celý záznam stretnutia v archíve www.huste.sk: https://huste.joj.sk/hadzana/slovensko-1/198086-msk-povazska-bystrica-tatran-presov.“
 
„Pre Tatran Prešov to bola jediná prehra v základnej časti sezóny 2016/2017. V skutočnosti síce nemala žiadny vplyv na udržanie si 1. miesta v tabuľke slovenskej extraligy, ale hráči Tatrana Prešov ňou stratili šancu na finančnú odmenu 30 000 Eur za ich neporaziteľnosť v základnej časti slovenskej extraligy. To je dôvod, prečo hráči Tatrana chcú bojovať proti nespravodlivosti, ktorú zapríčinili rozhodcovia stretnutia. Slovenskí majstri preto zvažujú možnosť súdnej žaloby proti rozhodcovskej dvojici.  Nebolo to po prvýkrát v slovenskej hádzanej, keď fair play a spravodlivosť boli úmyselne pochované ľudským faktorom. Je však veľkou škodou aj hanbou pre slovenskú hádzanú, že všetka nespravodlivosť, ktorej musel Tatran čeliť v Považskej Bystrici, bola spôsobená dvojicou bývalých slovenských medzinárodných rozhodcov, ktorí pískali európske súťaže. Čerstvým dôkazom priepastného rozdielu medzi Tatranom Prešov a Považskou Bystricou sú nielen tri výhry Tatrana o 10 gólov na prelome januára a februára 2017, ale aj posledné víťazstvo slovenského majstra v nadstavbovej časti nad Považanmi o 15 gólov (35:20). Záver nech si urobí hádzanárska verejnosť sama ...“

Foto: www

Diskusia k článku