PREŠOVČANIA MILUJÚ KARATE…

PREŠOVČANIA MILUJÚ KARATE…

PRESOV KARATE KIDS z klubu KK JUNIOR PREŠOV opäť bodoval na vrcholnej slovenskej súťaži v karate detí! Medailová štatistika: 1 - 3 - 5 = dokopy 9 medailí hovorí za všetko. Na súťaž sa pozrieme retrospektívnym pohľadom, jedného z trénerov KK Junior - Ľuba Čiernika:

Zdravím fanúšikov PRESOV KARATE KIDS, ktorých neustále pribúda. KK Junior má totižto spomedzi športov v Prešove, v žiackych kategóriách do 11 rokov najväčšiu členskú základňu. Náš súťažný marcový ,,TRIP,, začal už v piatok deň pred konaním súťaže, keďže do Šurian na 2. kolo Slovenského pohára v karate detí do 11 rokov sme cestovali klubovým autobusom už v piatok. Pripravení zažiť znovu zábavu nielen na tatami, ale aj hoteli a nasať atmosféru super výletu spojenú s takým krásnym športom, akým karate je.


PREŠOV KARATE KIDS 
 
Ubytovali sme sa v Nových Zámkoch, popozerali kúty tohto pekného mestečka, dali super večeru a v noci zaspávali s krásnymi snami, dosiahnuť aspoň také výsledky, aké sa nám podarilo dosiahnuť minulé kolo Slovenského pohára v Trenčíne. Po raňajkách, umytí zubov, uší a očiek, naše PRESOV KARATE KIDS konečne dorazili do športovej haly v Šuranoch. Super telocvičňa už praskala vo švíkoch a my sme netrpezlivo čakali na naše prvé štarty.
 
Ako zvyčajne medzi prvými začali kategórie disciplíny AGILITY. AGILITY berieme hlavne ako formu a časť tréningu pohybového rozvoja najmä najmenších detičiek v našom klube. Aj napriek tomu, BRONZOVÉ umiestnenia Sofie Haleckej, Melánie Laciovej a Damiány Laciovej potešili našu výpravu, podobne ako dobrý BIG MAC poteší sem tam aj vás. 

ZLATO A STRIEBRO IDE DO PREŠOVA.

 
Či veríte alebo nie, súborné cvičenie KATA býva našou najvzrušujúcejšou časťou. Je to preto, že dennodenne vidíme, ako naše PRESOV KARATE KIDS rastú technicky a ako si zamilovávajú túto skvelú disciplínu karate. Tréneri s nimi trpezlivo každý tréning určený pre rozvoj KATA prechádzajú jednotlivé pasáže určitých KATA a my v deťoch vidíme potrebný zápal pre KATA. Aj keď sa jedná o disciplínu, kde hodnotenia môžeme nazvať dosť subjektívnymi zo strany rozhodcov, zo súťaže zo Šurian si berieme len pozitívne dojmy. Rozhodcovia držali rovnaký meter, snažili sa byť nad vecou, veď sa jedná o súťaže malých detičiek. Naše deti odcvičili na maximum, s potrebným zápalom a u každého jedného zverenca je poznať progres. V Prešove trpezlivo čakáme na prvý väčší výsledok našich PRESOV KARATE KIDS a vieme, že čoskoro príde, a to nielen v jednom prípade.
 
No a nakoniec dňa prišla posledná časť - športový zápas KUMITE. My, tréneri  z Prešova, nabažení z posledných výsledkov našich reprezentantov, ale s triezvym pohľadom na detské karate, sme očakávali potvrdenie posledných super výkonov. Nesústreďujeme sa na výsledky, sledujeme hlavne progres každého reprezentanta individuálne. A progres bol u každého jedného dieťaťa, ktoré v zelených farbách Prešova do Šurian docestovalo. Deti v Prešove milujú karate, či už vyhrajú súťaž, alebo skončia bez medaily. Podpora klubových zverencov, pokrikovanie a povzbudzovanie kamarátov na tatami sú znakom, že sme sa vybrali dobrou cestou. Neučíme deti len tvrdej drine, na ktorej konci je medaila, ale hlavne boj so sebou samými. Už od malých liet ich učíme, že dobré veci sa nikdy nerodia ľahko. Nikdy sa nerodia samy od seba, nikdy vám k nim nikto nepomôže. Len vy sami môžete prekročiť svoj tieň, a my v Prešove s našimi tieňmi bojujeme každý deň a snažíme sa ich prekročiť len svojou snahou a odhodlaním z našich detí vychovať nielen komplexných športovcov, ale aj ľudí. 

DÁVID ZAKAROVSKÝ V ČERVENEJ ŠERPE 
 
Preto sme v Prešove šťastní za spoločné finále Mateja Krajňáka a Gregora Lehotského. Chalanov, ktorí ,,premaródovali,, celý týždeň a počas súťaže ležali na svojich taškách, kým ich nevolali do ich kategórií. V Prešove sme šťastní za Sofiu Haleckú, ktorá sa zjavila ako kométa na súťažiach. Tento neuveriteľný talent ďalším finále potvrdil, že máme šťastie, že spolu s jej ockom Marošom v septembri otvorili dvere našej telocvične. Podobne vidíme Jakuba Porjandu, ktorého berieme v klube už ako skúseného mazáka. A pritom chlapec má len 9 rokov. Avšak s nami to ťahá už tretí rok a konečne sa mu darí každú súťaž výsledkovo potvrdiť svoj talent. Finálový súboj po minulokolovom víťazstve to len potvrdil. Tretie miesta súrodencov Laciových v nabitých kategóriách len upevnili naše presvedčenie, že keď človek veľmi chce a pracuje na tom, žiadna prekážka ho nezastaví.
 
www.karate-presov.sk - P.R.E.Š.O.V MILUJE 
KARATE. OSU

Diskusia k článku