Ako to vidí: Nie je to fair! Sagan mohol prepísať dejiny

Ako to vidí: Nie je to fair! Sagan mohol prepísať dejiny

Nemci, Francúzi  a Briti nevedia vyhrávať férovo. Nadradenosť prenášajú všade!!! Slovensko plné emócií. Vylúčili nám Petra Sagana. Opäť sa potvrdilo, že aj v športe to nie je až tak fair play. Majstrovstvá Európy 21-ky vo futbale, kde neskorší majster prehrá len tak, aby postúpil jeho súper. Povie sa, že všetci by tak hrali, taktika, ale stráca sa podstata športu. Slovensko má cyklistický fenomén, má Petra Sagana, ktorý je ten, čo robí pre nás veľa. Je tým, ktorý pritiahol k obrazovkám doslova celý národ, je tým, ktorý spôsobil ošiaľ menom cyklistika. Je športovcom, ktorý urobil pre cyklistiku boom vo svete. Spája ľudí na Slovensku, kde zabúdame na politiku, strasti bežného života, fandíme športu. Tomu,  čo je len športom, ale vyzerá, že aj politikou. 


To, že v minulosti Brit Cavendish „sundal“ svojho súpera na olympiáde (viď link https://m.youtube.com/watch?v=869ytxoJsF8&feature=youtu.be ), aj TDeF, kde bola rozhodcovská jury vtedy? A to nie je jediný prípad. Ale pri šprinte, kde už Brit padal, Sagan sa ho nedotkol (https://streamable.com/j7gqb ),  kde všetci idú naplno. Kde sú nepísané pravidlá pri špurte, ktoré porušil Brit. Adrenalín, kilometre v nohách, každý vidí cieľ, dosiahnuť na víťazstvo a diskvalifikujú nakoniec nášho Sagana, podarilo sa ho vylúčiť.  To je politika, lebo Sagan môže prepísať dejiny TDeF. Budú sa obhajovať, že vylúčili hviezdu, ale nie zo žiadnej tzv. silnej krajiny, kde sú sponzori, centrály a pod. Tu nemá fair play miesto. Na Slováka si trúfne každý. Aj vyjadrenia a kritika profesionálnych cyklistov sa zmenila, keď zhliadli záznam, ospravedlnili sa. Dokonca už aj v našich radoch fanúšikov sa nájdu kuvičie hlasy, ktoré súhlasia s vylúčením. Tí, čo sa tešia z každého neúspechu. Tí, čo  nič nedokázali a konečne si môžu kopnúť! Také naše slovenské. To je presne tá vec, že nás berú ako východný blok, kde aj potraviny môžu dodávať v nižšej kvalite, sme len pracujúci pri pásoch za pár drobných.  Lebo aj šport je biznis a reklama, kde nás Peter propagoval po celom svete, ale berú nás ako... 

Tour ma sklamala, ale možno nás daná zlomyseľnosť a skrivodlivosť viacej zomkne ako ľudí, ako národ, ako Slovákov, ktorí môžu byť hrdí na ľudí a športovcov ako bola futbalová 21-ka, Peter Sagan a dúfam, že mnohí ďalší. Slovensko, do toho!
Patrik Tomič

Foto: www

Diskusia k článku