Karatista Dávid Kostolník:  Cieľ je vždy rovnaký – zvíťaziť

Karatista Dávid Kostolník: Cieľ je vždy rovnaký – zvíťaziť

(pv) - Sú mladí a úspešní. Robia dobré meno nielen nášmu mestu, ale aj Slovensku. V Karate klub Junior Prešov vyrástlo mnoho talentov, ktoré nás úspešné reprezentovali aj v zahraničí. Klub vychoval aj viacerých reprezentantov Slovenskej republiky. Na stránkach Prešovského večerníka sme vám už predstavili sestry Júliu a Luciu Langošové, dnes tu máme Dávida Kostolníka, ďalšieho z trojice úspešných seniorských reprezentantov.

Ako dlho robíte karate a kto vás k tomuto športu priviedol?
  • Karate robím už pätnástich rokov a k tomuto športu ma priviedla moja mama. Celá rodina sme dosť športovo založení a aj ostatní súrodenci sa venovali karate, avšak len ja som pri tomto športe zotrval.
Aké výsledky ste dosiahli počas svojej kariéry?
  • Počas svojej kariéry som dosiahol množstvo skvelých výsledkov z ktorých možno spomenúť napríklad, že som jedenásťnásobný majster Slovenskej republiky, skončil som na 10. mieste na Majstrovstvách sveta, obsadil 2. miesto na Majstrovstvách Európy a prvé miesto na Croatia Open, Budapest Open alebo Grand Prix Slovakia.,
Čo vás motivovalo k prestupu do Prešova?
  • K prestupu do Prešova ma motivovali lepšie podmienky, či už na trénovanie, kvalita tímu ale aj výborný kolektív.

Vieme, že ste v Prešove krátko, ste ale zatiaľ spokojný s vaším rozhodnutím?
  • Určite áno, som nadmieru spokojný. Tréningy sú úžasné a taktiež aj prístup trénerov.
Aké sú vaše športové ciele do budúcna? Chcete ísť na Olympiádu?
  • Určite sa umiestňovať na najvyšších priečkach a taktiež sa zúčastňovať Majstrovstiev sveta a Majstrovstiev Európy. Čo sa týka Olympiády, je to určite snom každého športovca a preto budem na sebe tvrdo pracovať aby sa tento môj sen stal skutočnosťou. 
Nebojíte sa nastupovať v najťažšej váhovej kategórii v športovom zápase? Na čo myslíte pred zápasom?
  • Báť sa, to určite nie. Možno je to skôr rešpekt čo mám. Predsa len, veľakrát proti mne nastúpi súper, ktorý je odo mňa dvakrát väčší, no takéto veci vôbec neriešim. Dôležitá je rýchlosť a skúsenosti. Pretože aj súper, o ktorom by ste to vôbec nepovedali, vás môže ľahko poraziť. Pri každom zápase mi ide hlavou niečo iné, ale cieľ je vždy rovnaký – zvíťaziť. 
Prečo by ste odporučili karate ľuďom, ktorí by chceli dať svoje dieťa niekde športovať?
  • Je to určite zaujímavý šport, pri ktorom sa deti naučia hlavne disciplíne a keď sa dostanú do dobrého klubu, kde sa im tréneri budú venovať, bude to pre nich určite aj zábavou.  
Foto: archív

Diskusia k článku