„Do videnia v Pjongčanku 2018“

„Do videnia v Pjongčanku 2018“

Naposledy sa nám z dejiska 22. zimných olympijských hier prihlásili bratia Uliční zo Šidlovca a ich „spolupútnici“. Za všetkých sa znova dal počuť vedúci výpravy Stano Uličný: „Bratia Česi nás poslali domov. Treba uznať ich vyzretosť, aj keď štyri naše vylúčenia, pri ktorých trikrát skórovali, boli poriadne prísne a aj to rozhodlo o výsledku 3:5 v náš neprospech. V hľadisku bola síce prevaha slovenských vlajok, no na ľade gólovo dominovali naši susedia. Bolo to dramatické až do konca. Štart pod piatimi kruhmi je veľkým sviatkom pre športovcov aj fanúšikov.“

Foto s majstrami sveta

Foto s majstrami sveta

O vzácnu fotografiu sa s čitateľmi Prešovského večerníka podelil slovenský reprezentant v alpskom lyžovaní Matej Falat. Jediný Prešovčan v štartovom poli pod olympijskými kruhmi v Soči, vôbec prvý Prešovčan v histórii zimných olympijských hier v individuálnych disciplínach, sa nechal vyfotiť z víťazom desiatich pretekov Svetového pohára Didierom Chuchem.

M. Falat: Škoda pomalého začiatku

M. Falat: Škoda pomalého začiatku

Alpský lyžiar Matej Falat má za sebou ďalšiu disciplínu na zimnej olympiáde v Soči 2014. V nedeľu skončil v obrom slalome na 42. mieste.

„Baľšaja technika“

„Baľšaja technika“

Prešovčan Jakub Leščinský nás od začiatku olympiády v Soči zásobuje zaujímavými fotografiami a informáciami. Väčšinou sú športového charakteru, až na poslednú. Vznikla cez víkend a má umelecké cítenie.

Vzácna spoločná snímka s majstrom sveta

Vzácna spoločná snímka s majstrom sveta

Sľúbil a svoj sľub dodržal. Pred odchodom na olympiádu do Soči sme jedného z dvojice Prešovčanov pod piatimi kruhmi Jakuba Leščinského požiadali o exkluzívnu fotografiu pre Večerník s niektorou zo známi osobností. Včera nás asistent trénera a servisman slovenských biatlonistov príjemne prekvapil. Do redakcie poslal snímku, na ktorej je zvečnený s najstarším skokanom na lyžiach v štartovom poli „lietajúcich“ mužov. Japonec Noriaki Kasai má 41 rokov a na svojom konte rad úspechov.