Foto s majstrami sveta

Foto s majstrami sveta

O vzácnu fotografiu sa s čitateľmi Prešovského večerníka podelil slovenský reprezentant v alpskom lyžovaní Matej Falat. Jediný Prešovčan v štartovom poli pod olympijskými kruhmi v Soči, vôbec prvý Prešovčan v histórii zimných olympijských hier v individuálnych disciplínach, sa nechal vyfotiť z víťazom desiatich pretekov Svetového pohára Didierom Chuchem.

Na stupňoch víťazov stál tento Švajčiar dovedna 49 krát. Na OH v Nagane 1988 sa tešil zo striebra v Super-G. Exceloval o rok neskôr na majstrovstvách sveta vo francúzskom Val-d’Isère, kde vyhral Super-G a bol druhý v zjazde. Vo švédskom Are skončil v obrovskom slalome bronzový. „Skutočný majster lyží, fotografia s ním je vzácnym suvenírom,“ dodal Matej Falat.  
Na druhej snímke sú prešovskí fanúšikovia v spoločnosti fenomenálneho ruského krasokorčuliara Jevgenija Viktoroviča Pľuščenka (v strede). Výpočet úspechov Žéňu by bol poriadne dlhý a preto len orientačne uvedieme, že je viacnásobným majstrom sveta a Európy, olympijským víťazom i dvojnásobným strieborným olympijským medailistom. „Aj on sa s nami chcel vyfotiť, nuž sme mu vyhoveli,“ neskrýval dobrú náladu „vedúci“ výpravy Stanislav Uličný. Ďalší vzácny suvenír pre Prešovčanov, hlavne preto, že bola urobené len niekoľko hodín po tom, čo sa J. Pľuščenko rozhodol pre zdravotné problémy nedobrovoľne ukončiť kariéru práve v čase športového sviatku pod piatimi kruhmi v jeho domovine.   
 

Diskusia k článku