Armwrestling – zaujímavý šport a jeho premiéra v Prešove

0
503
Tréner AWK Prešov Gabriel Harčarik.

Kto si myslí, že je to len o fyzickej sile, hlboko sa mýli… Snáď túto dôležitú skutočnosť je treba napísať na úvod. A preto – kto by chcel vidieť najlepších slovenských jednotlivcov, mužov až ženy, v pretláčaní rukou, nemal by chýbať v obchodnom centre Eperia v sobotu 15. augusta 2020. Mnohí si povedia – deň ako stvorený na nákupy, no v tomto prípade nie iba to. Presne v ten deň sa uskutočnia Majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou, po prvýkrát v šarišskej metropole.

„Šampionát bude atraktívny aj tým, že bude mať premiéru mimo športovej haly či telocvične, konať sa bude v obchodnom centre. Čiže, šou naozaj určená pre širokú verejnosť,“ dal sa počuť tréner AWK Prešov Gabriel Harčarik.

Úplnou novinkou bude príležitosť pre chlapcov a dievčatá do 15 rokov. Kto bude mať záujem, bude si môcť otestovať svoje možnosti uplatnenia v tomto športe, ktorý učí fyzickej aj psychickej odolnosti, sebadisciplíne, správnej ceste životom.

„Jedinou podmienkou účasti amatérov na domácich majstrovstvách je lekárska prehliadka. A preto – vážiť účastníkov budeme už v piatok 14. augusta. V sobotu ráno bude krátka prezentácia tých, ktorí sa vopred nahlásili a poslali kópie lekárskej prehliadky. Naším cieľom je urobiť naozaj  kvalitnú akciu, ktorá bude pekným zážitkom pre jej aktívnych i pasívnych účastníkov. Verím, že Prešovčania budú zvedaví na zástupcov nášho klubu a nášho mesta, prídu sa na nich pozrieť aj ich povzbudiť,“ dodal Gabriel Harčarik.

Ján MIROĽA