Dnes začína 3. ročník Grand Prix Prešov, bude mať majstrovské obsadenie

0
153

(ako) – Prešovský velodróm sa na dva dni stane dejiskom významných cyklistických pretekov. Medzinárodné podujatie sa uskutoční na prelome augusta a septembra, teda v pondelok a utorok. Sily si zmerajú špičkoví dráhoví cyklisti.

Ide o 3. ročník Veľkej ceny Prešova, ktorá sa udomácnila na prešovskom velodróme.  Sú to jediné preteky UCI klasifikácie C1 v našej krajine. Prešovčania tak môžu byť právom hrdí na cyklistický štadión s olympijskými parametrami, ktorý je celoslovenským unikátom.

Dnes začína 3. ročník Grand Prix Prešov, bude mať majstrovské obsadenie

Súperiť budú aj majstri sveta

Tretí ročník Grand Prix Prešov privíta takmer 70 cyklistov z rôznych krajín, medzi ktorými budú zastúpení aj držitelia titulov majstrov sveta. Všetci návštevníci podujatia sa môžu tešiť na úspešných slovenských cyklistov, medzi ktorými nebude chýbať naša najúspešnejšia dráharka Alžbeta Bačíková, a taktiež domáca mužská reprezentácia. „Predstavia sa aj zvučné mená z 9 krajín. Medzi najväčšie hviezdy tohto ročníka ročníka sa radia Nemec Max Levy – 3 násobný majster sveta v tímovom šprinte a Keirine, Češka Jarmila Machačová – majsterka sveta z bodovacích pretekov, Majster Európy v Tímovom šprinte a viacnásobný medailista zo svetových pohárov v šprinte Poliak Mateusz Rudyk, ktorý by sa mohol pokúsiť stanoviť nový rekord dráhy na 200 metrov. Okrem nich prisľúbili účasť mladí pretekári z Dánska a Holandska, no chýbať nebudú susedia z Českej republiky, Maďarska a Poľska, ale aj pretekárka z Ruskej federácie,“ uviedol riaditeľ pretekov Grand Prix Prešov Branislav Delej.

Dnes začína 3. ročník Grand Prix Prešov, bude mať majstrovské obsadenie

Štyri olympijské disciplíny

Počas dvoch dní je pripravený nabitý program 4 olympijských disciplín (Omnium, Madison, Šprint a Keirin), Scratch a vložené vylučovacie preteky Junioriek.Napätie a tesné súboje sú garantované. Pre divákov je pripravený kultúrny program a občerstvenie. Vstup na podujatie je zdarma.

Počas celého podujatia budú platiť bezpečnostné opatrenia súvisiace s prevenciou pred šírením ochorenia COVID-19. Diváci preto musia dodržiavať pokyny usporiadateľov.

 

Foto: Grand Prix Prešov 2019

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu