Dnes začína 3. ročník Grand Prix Prešov, bude mať majstrovské obsadenie

0
373
Foto: archív Grand Prix Prešov

(ako) – Prešovský velodróm sa na dva dni stane dejiskom významných cyklistických pretekov. Medzinárodné podujatie sa uskutoční na prelome augusta a septembra, teda v pondelok a utorok. Sily si zmerajú špičkoví dráhoví cyklisti.

Ide o 3. ročník Veľkej ceny Prešova, ktorá sa udomácnila na prešovskom velodróme.  Sú to jediné preteky UCI klasifikácie C1 v našej krajine. Prešovčania tak môžu byť právom hrdí na cyklistický štadión s olympijskými parametrami, ktorý je celoslovenským unikátom.

Súperiť budú aj majstri sveta

Tretí ročník Grand Prix Prešov privíta takmer 70 cyklistov z rôznych krajín, medzi ktorými budú zastúpení aj držitelia titulov majstrov sveta. Všetci návštevníci podujatia sa môžu tešiť na úspešných slovenských cyklistov, medzi ktorými nebude chýbať naša najúspešnejšia dráharka Alžbeta Bačíková, a taktiež domáca mužská reprezentácia. „Predstavia sa aj zvučné mená z 9 krajín. Medzi najväčšie hviezdy tohto ročníka ročníka sa radia Nemec Max Levy – 3 násobný majster sveta v tímovom šprinte a Keirine, Češka Jarmila Machačová – majsterka sveta z bodovacích pretekov, Majster Európy v Tímovom šprinte a viacnásobný medailista zo svetových pohárov v šprinte Poliak Mateusz Rudyk, ktorý by sa mohol pokúsiť stanoviť nový rekord dráhy na 200 metrov. Okrem nich prisľúbili účasť mladí pretekári z Dánska a Holandska, no chýbať nebudú susedia z Českej republiky, Maďarska a Poľska, ale aj pretekárka z Ruskej federácie,“ uviedol riaditeľ pretekov Grand Prix Prešov Branislav Delej.

Štyri olympijské disciplíny

Počas dvoch dní je pripravený nabitý program 4 olympijských disciplín (Omnium, Madison, Šprint a Keirin), Scratch a vložené vylučovacie preteky Junioriek.Napätie a tesné súboje sú garantované. Pre divákov je pripravený kultúrny program a občerstvenie. Vstup na podujatie je zdarma.

Počas celého podujatia budú platiť bezpečnostné opatrenia súvisiace s prevenciou pred šírením ochorenia COVID-19. Diváci preto musia dodržiavať pokyny usporiadateľov.

 

Foto: Grand Prix Prešov 2019