Domácim chýbalo sebavedomie

0
197

VK PREŠOV – HIT UCM TRNAVA 1:3 (-11, -17, 17, -21)

(vz) – Obidva celky, ktoré sa stretli v sobotu Prešov a Trnava prehrali v úvodných súbojoch volejbalovej extraligy žien skupiny o 5.- 7. miesto s Brusnom zhodne 2:3, sa snažili o prvé body za víťazstvo.

Lepšie začali Trnavčanky, ktorým patrili prvé dva sety, domáce v nich robili dosť chýb. Domáce v treťom dejstve zlepšili hru a získali set. V štvrtom znova nedokázali hrať to čo v treťom, aj keď bol vyrovnanejší ako prvé dva. Hostia si vytvorili päť bodový náskok 23:18. Úspešnými útokmi Kubovej a esom Pisarčíkovej Prešov znížil na 21:23, ale záver už patril Trnave.

Domáci tréner Roman Németh nebol spokojný s výkon svojich zverenkýň:
„Dnešný zápas sme absolútne nezvládli. Od začiatku sme kopili chyby, chýbalo nám sebavedomie, koncentrácia, odhodlanie, bojovnosť. Aj keď sme v treťom sete zabojovali a na chvíľu hrali volejbal, Trnava bola odvážnejšia a zaslúžene zvíťazila. Neužili sme si to a z toho som smutný.“

Prešov: Zubková 8, Lukáčová 6, Čermáková 1, Pisarčíková 9, Kotuličová 8, P. Kubová 14, liberá Nehilová a Šromovská (Grocká 0, Gécziová 3, Paulínyová 2). Rozhodovali: Andrejčák a Soták, bez divákov

V stredu privítajú Prešovčanky doma Pirane z Brusna.