Kapitán nedohral

0
763
Z gólov sa v nedeľu v Kalši tešili Michal Kraľovič (vľavo), Kristián Hirka (uprostred) a Ivanko Macej (vpravo).

(vz) – Uplynulý víkend odštartovala po osemmesačnej pauze III. liga Východ. Zástupcovia z nášho regiónu ŠK Odeva Lipany a 1. FC Tatran Prešov hrali úvodné stretnutia na trávnikoch svojich súperov. Je potešiteľné, že domov sa nevrátili naprázdno. Lipany si priviezli bod z Humenného a Prešov tri z Kalše.

TJ Mladosť Kalša – 1. FC Tatran Prešov 2:3 (2:2)

Prešov viedol nový kapitán. Norbert Grejták, ktorý nahradil Lukáša Šimka. Ten ukončil pôsobenie v Tatrane. Zeleno-bielych poslal do vedenia v 7. minúte Kristián Hirka, ale domáci ihneď odpovedali vyrovnávajúcim gólom. V 23. min sa hostia znova tešili z gólu, dal ho Michal Kraľovič, no domáci v predposlednej minúte pred odchodom do šatní vyrovnali. Po hodine hry sa do listiny strelcov zapísal Ľubomír Ivanko Macej. Domáci sa nevzdávali, živili nádej na vyrovnanie, najmä v záverečných deviatich minútach, keď hrali presilovku, pretože prešovský kapitán N. Grejták videl po druhej žltej karte červenú. Tatran víťazstvo ubránil.

Prešov: Gmitter – Ďurek, Grejták, Luberda, A. Pačinda (46. Hatok), Lupčo (82. Špak), Sabolčík, Ivanecký (76. Špilár), Ivanko Macej, Kraľovič (67. Kopín), Hirka. Pred 200 divákmi rozhodoval Jasečko. ŽK: Krakovský, Pástor, J. Novák – Grejták ,Ivanko Macej, Špilár. ČK: Grejták (po dvoch žltých)

Humenné – Lipany 1:1 (1:1)

Aj Lipany vyhrávali v Humennom, keď sieť domácich rozvlnil Slobodan Andrič. Humenčania o tri minúty vyrovnali. V ďalšom priebehu  diváci videli štyri žlté karty, ale žiaden gól.

Lipany: Bartoš – Kamenec, Jacko, Dlugoš, Mišenko, Andrič, Poremba, Vysočan (46. Kovalčík), Kraľovič (86. Didik), Pyda, Micherda. Pred 800 divákmi rozhodoval Maličký. ŽK: Streňo, Bednár – Jacko, Andrič.

 

Foto: Viktor Zamborský