Marcel Paulovský: Žiaľ, rozlúčkový zápas sa odkladá

0
604

Človek mieni, pánboh mení – znie staré príslovie. Platilo stáročia, avšak, stačilo tak málo a všemohúceho nahradil taký malý (tiež neviditeľný -J) vírus. Škodí miliardám ľudí a to akýmkoľvek spôsobom. Pocítil to aj Marcel Paulovský, jedna z výrazných osobností prešovského hokeja ostatných rokov. V sobotu 3. októbra sa plánoval rozlúčiť s kariérou, zo všetkého však nateraz zišlo.

„Hokeju som sa venoval bez jedného roka do päťdesiatky, za ten čas som zdieľal prešovskú kabínu s mnohými hráčmi, či už staršími alebo mladšími odo mňa. Necelá päťdesiatka z nich mala hrať v rozlúčkovom stretnutí, no včera som musel všetkým oznámiť, že sa sobotňajší duel odkladá. Zdôrazňujem odkladá, lebo ja sa svojho sna nevzdám a akonáhle sa situácia uvoľní, budem hľadať náhradný termín,“ odkázal hráč, ktorý ako jediný vo viac než polstoročnej histórii zimného štadióna pod Kalváriu, mal v jeho hľadisku svoj fanklub.

„Je mi ľúto týchto mojich kamarátov z detstva, ktorí mi chodili fandiť zápas čo zápas, a aj tých fanúšikov, ktorí sa v sobotu chystali prísť, že to takto dopadlo. No ako som už hovoril, nádej zomiera posledná, akonáhle sa pominú obmedzujúce opatrenia, urobím všetko pre to, aby sme sa všetci ešte raz zišli a spoločne si vychutnali spoločné chvíle rozlúčky,“ dodal hokejista s povestnou deviatkou na drese.

Ján MIROĽA