Margecany víťazmi turnaja vo Svini

0
680

(vz) – Po pandémii koronavírusu sa pomaly rozbiehajú aj futbalové turnaje. Jeden bol uplynulú nedeľu na ihrisku v Svini. Zúčastnili sa ho celky TJ Lokomotíva Margecany, TJ Šľachtiteľ Malý Šariš, Showbiznis team a samozrejme domáci ŠK Svinia. 

Už v prvom zápase prišlo k prekvapeniu. Nedávno domáci prehrali v Pohári ObFZ Prešov s Malým Šarišom 0:15. Aj v nedeľu už Malý Šariš vyhrával 3:0, ale mladí hráči hostí to nevydržali do záverečného hvizdu a po ňom bol stav 4:4. O postupujúcom do finále sa rozhodlo v penaltovom rozstrele. V ňom boli úspešnejší domáci. Za zmienku stoja tri góly  tri pätnásťročného Matúša Amrozyho z celku Malého Šariša.

Showbiznis team, zložený z bývalých hráčov aj hudobníka Gapu nestačil na futbalistov od Hornádu. Margecany vyhrali 2:0. V súboji o tretie miesto Malý Šariš jasne zdolal Showbiznis team 5:1. Domáci futbalisti sa vo finále, ktoré pokropil letný dáždik, snažili, ale proti Margecanom ťahali za kratší koniec. Prehrali 1:4 Za najlepšieho brankára vyhlásili Daniela Šutka zo Showbiznis teamu a najlepším hráčom bol Patrik Macejko z Margecian.

Foto: Viktor Zamborský