Mládežníci áno, hokejoví seniori určite nie…

0
1280
Ilustračné foto: SITA/V. Zamborský

Hokej v našom meste… Čo s ním? Pýtajú sa mnohí Prešovčania. Všetci vieme, že v posledných rokoch dostával jednu ranu za druhou. Seniorské A mužstvo po sezóne 2016/2017, kedy bolo vážnym ašpirantom minimálne na baráž o extraligu a fanúšikovia si konečne našli cestu do útrob štadióna, dokázalo ešte aj tej nasledujúcej celkom slušne zaplniť hľadisko. No čoskoro sa nad ním (rozumej tým hľadiskom) otvorilo nebo.

Trocha symboliky nezaškodí, všetci vieme, čo za týmito slovami skrýva. Rekonštrukcia strešnej časti 53-ročnej budovy z nej „vyhnala“ všetkých, ktorý využívali ľadovú plochu. Hokejistov, hokejistky, krasokorčuliarov, rýchlokorčuliarov, aj rekreačných korčuliarov. A tento stav trvá dodnes.

Existuje prísľub zo strany mesta, že sezóna 2020/21 by mala byť pre všetkých spomínaných športovcov premiérovou po zakrytí štadióna a skolaudovaní prvej etapy prestavby. „Všetci by sme si priali, aby to tak bolo,“ nádeja sa Peter Křemen. Tohto muža fanúšikom ľadového hokeja v Prešove bližšie predstavovať netreba. Bývalý obranca s číslom 23 na drese sa po skončení aktívnej činnosti dal na trénerskú dráhu, po ktorej kráča dodnes.

Čakajú už pridlho

V súčasnosti je šéftrénerom mládeže Prešov Penguins n.o., riaditeľom neziskovej organizácie je Peter Potočnák. „Dva roky stačilo. Rodičia aj mladí športovci čakajú už poriadne dlho. Dennodenne sa chodíme pozerať na to, ako sa chvalabohu už finišuje s rekonštrukciou strechy, čo nás teší,“ poznamenal P. Křemen. Zároveň vylúčil, čo by asi nemalo nikoho prekvapiť, žeby mal od nasledujúcej sezóny Prešov predstaviť aj svoje A mužstvo, hoci priaznivci hokeja sa ho na toto dosť často pýtajú. „Mrzí ma, že im musím dať takú odpoveď, no toto je realita.“

Ako už bolo naznačené, je tu šanca, aby sa vyznávači mládežníckych ľadových športov znova vrátili do svojho domovského stánku a to už o niekoľko týždňov. Žiaľ, neplatí to o hokejových senioroch. Ozaj, spája P. Křemen, ako najskúsenejší hokejový tréner z Prešova, svoju budúcnosť práve s nimi? „Pokiaľ ho bude takpovediac spravovať spoločnosť KC Investment, za ktorú jednoznačne hovoria výkony a výsledky v sezóne 16/17 , no hlavne korektný prístup jej vedenia k všetkým hráčom i členom realizačného tímu – a pokiaľ bude záujem druhej strany, rád sa budem podieľať na činnosti tímu,“ odpovedal.

Ján MIROĽA