Na úvod SEHA ligy prehra

0
390
Tuniský reprezentant Jihed Jaballah sa po účasti na  majstrovstvách sveta v Egypte sa v Záhrebe pripojil k výprave Tatrana Prešov a chorvátskemu majstrovi dal štyri góly.

PPD Záhreb – Tatran Prešov 25:20 (17:12)

(vz) – Úvodný duel 10. ročníka nadnárodnej súťaže SEHA Gazprom ligy odohrali v utorok hádzanári Tatrana Prešov na pôde PPD Záhreb. Bodovo vyšli naprázdno. Chorvátskemu majstrovi odolávali, keď sa držal na dostrel, no nevyvarovali sa chýb, zahodili vyložené šance aj tri sedmičky.

Bolo to aj vďaka výborne chytajúcemu domácemu brankárovi Ašaninovi, ktorý mal 50 percentnú úspešnosť oproti tridsaťpercentnej Brazílčana Colodetiho v službách Tatrana, ktorý sa rozchytal v druhom polčase. O výsledku sa rozhodlo v závere prvého dejstva, keď domáci získali päťbodový náskok. V druhom polčase padlo menej gólov skončil sa remízou 8:8. V záver prvého polčasu neuznali rozhodcovia gól Grzentiča takmer z polovice ihriska, ktorý dal v poslednej sekunde. Arbitri odpískali skôr ako zaznel klaksón.

Povedali po zápase:

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Gratulujem Záhrebu, ale aj našim chlapcom. Bojovali sme šesťdesiat minút. Škoda nejakých situácií, ktoré sme zle realizovali. Bolo vidno, že nám chýbajú spoločné tréningy. Ale je dobré, že sa chlapci ako Pedro, Oli či Nino vrátili do zostavy. Na konci sme mali šancu aj na lepší výsledok, ale musíme ostať pozitívni a tvrdo ďalej trénovať.“  

Oliver Rábeka„Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas vzhľadom na to, že sme hrali so Záhrebom u nich doma a na to, v akej zostave momentálne sme. Vrátili sa nejakí chlapci, no nemali sme poriadne spoločné tréningy. Držali sme Záhreb na tri-štyri góly, stále sme sa vracali do hry. Sami sme ale zahodili tri sedmičky, čo ma mrzí, ale aj čisté góly z pivota. Urobili sme nejaké sprosté chyby. Keby sme aspoň päťdesiat percent z toho udržali, tak s nimi hráme celú dobu remízový zápas.“

Tomáš Rečičár: „Vzhľadom na to, v akom sme zložení, že nám chýbali viacerí hráči a trénoval nekompletný tím, sme odohrali dobrý zápas. Škoda nepremenených šancí, najmä sedmičiek a vyložených príležitostí zo šestky. Jasné, že chyby boli, ale z našej strany to bol dobrý zápas. S výsledkom už nič neurobíme, budeme sa snažiť pripraviť na ďalšie zápasy a dať do toho všetko.“

Tatran: Colodeti, Čupryna – Rábek 3, Santos, Pacecho 3, Fech, Rečičár 3, Hozman, Michalka 1, Grzentič 3, Hernandez 2, Jaballah 4, Carapkin 1. Najviac gólov súpera: Mandič 6/1, Hrstič 5, Matanovič 4. Pokutové  hody: 2/1 – 3/0, vylúčenia: 9:5 + ČK: 52. Hernandez (po 3 vylúčeniach). Rozhodovali Nikolič a Stojkovič (obaja Srb.)

Najbližší zápas odohrá Tatran v nedeľu 7. decembra o 18. h v Európskej lige na palubovke portugalského Sportingu Lisabon. Hneď v utorok 9. decembra o 20.45 hod. sa zeleno-bieli predstavia v rovnakej súťaži na pôde francúzskeho USAM Nimes Gard.

Foto: Viktor Zamborský