Napínavé finále do poslednej sekundy

0
366
Jeden z gólov Matúša Binca.

(vz) – Za pekného slnečného počasia sa v Gregorovciach uskutočnil Memoriál Bartolomeja Motýľa, ktorý v obci pravidelne organizujú od roku 1969, aby si uctili pamiatku športovca, ktorého zradilo srdce počas priateľského zápasu na ihrisku v Terni 19. marca 1967.

„Bol to úžasný bojovník a dobrý kamarát,“ hovorili o ňom spoluhráči. B. Motýľ sa venoval aj jazdeckému športu v prešovskom oddiele Slavoj Prešov, no jeho srdcovou záležitosťou bol post futbalového brankára.

Víťazom Memoriálu sa stal celok domáci Gregoroviec, ktorý vo finále zdolal Showbiznis team 3:2 (0:2). Finále lepšie rozbehli hostia, ktorí na prestávku odchádzali veselí po dvoch presných zásahoch Matúša Binca. Po zmene strán boli šance na obidvoch stranách, ale efektívnejší v koncovke boli Gregorovčania. Rasťo Janek zo Showbiznis teamu mohol v záverečnej minúte za nerozhodného stavu rozhodnúť. Pred sebou mal už iba brankára domácich, no v poslednej chvíli pred streľbou bol faulovaný. Na realizáciu pokutového kopu sa postavil Nigérijčan Kanu, no ten iba opečiatkoval brvno a z nasledujúcej akcie zabezpečil prvenstvo Gregorovciam ich najlepší strelec Adrián Frič. Futbal je už taký nedáš dostaneš. Do streleckej listiny sa ešte zapísal domáci P. Vaško.

V súboji o tretie miesto zdolali Ľubotice B Petrovany 2:0 (1:0). Góly: Palša a Werner po 1.

Zápasy o postup do finále: Showbiznis team – Ľubotice B 7:2 (2:1). Góly dávali: Binc 2, Luteran 2, Garbera, F, Marton, Janek z pokutového kopu – Werner 2. Gregorovce- Petrovany 3:2 (2:1). Za Gregorovce skórovali Adrián Frič 2 a Župa.

Najlepšími strelcami Memoriálu B. Motýľa boli Matúš Binc a Adrián Frič. Obidvaja dali štyri góly.

Víťazný celok z Gregoroviec.

 

Foto: Viktor Zamborský