Prešov Half Marathon 2020 obmedzili na tri menšie podujatia

0
557

(ako) – Prešov Half Marathon 2020 sa tento rok uskutoční v obmedzenom režime. Koronakríza spôsobila, že sa sobotňajšia, medzi bežcami obľúbená akcia, rozdelí na tri menšie podujatia. Uskutoční sa za obmedzenej účasti športovcov aj divákov.

Podujatie sa tento rok uskutoční na cyklochodníku Prešov – Veľký Šariš. Prevádzka cyklochodníka tak bude v sobotu 12. septembra 2020 v čase od 8.00 do 18.30 hod. v oboch smeroch obmedzená len na bežcov a účastníkov podujatia Prešov Half Marathon 2020.

Tri lokality

Z bezpečnostných dôvodov a v rámci hygienických opatrení je PHM 2020 rozdelený na 3 menšie podujatia:

  • od 09:00 do 12:00 hod.Prešov Half Marathon – disciplína ½ maratón
  • od 14:00 do 16:00 hod.Prešov Half Marathon – disciplína 10 KM
  • od 17:00 do 18:00 hod.Prešov Half Marathon – disciplína UNIPO 5 KM

Opatrenia

Podľa informácie tlačovej referentky na radnici Lenky Šitárovej, do zóny ŠTART bude vstup možný iba po odmeraní teploty, s prekrytím horných dýchacích ciest a po dezinfekcii rúk. Pri vstupe do štartového sektoru je potrebné rešpektovať pokyny usporiadateľov a dodržiavať nimi odporúčané odstupy. Pri štarte a rozbehu je každý bežec povinný mať na prvých 200 metroch trate prekryté horné dýchacie cesty (rúško, šatka-bufka), rovnako je to nutné aj bezprostredne po dobehu do cieľa.

Disciplíny

V rámci polmaratónu vedie trasa od štartu po cyklochodníku do mesta Veľký Šariš na obrátku a späť, v troch okruhoch. V disciplíne 10KM bežci pobežia od štartu po cyklochodníku do mesta Veľký Šariš na obrátku a späť, v dvoch okruhoch. V disciplíne UNIPO 5 KM vedie trasa od štartu po cyklochodníku do mesta Veľký Šariš na obrátku a späť, v jednom okruhu. Trať je v každej disciplíne riadne vyznačená a zmeraná.

Občerstvenie bude počas jednotlivých disciplín z hygienických dôvodov a v rámci opatrení obmedzené a balené. Samozrejmosťou bude už tradične aj sprievodný program s DJ-om, bongomanom a ďalšími prekvapeniami.

Po dobehnutí do cieľa si  bežci vyzdvihnú medaily a cieľové balíčky, kde nájdu občerstvenie a darčeky od partnerov podujatia.

Foto: presov.sk, archív presovhalfmarathon.com