Slovanu nedali šancu

0
444

1. FC Tatran Prešov – MFK Slovan Giraltovce 4:0 (1:0)

(vz) – Trénerovi Prešova chýbal v stredu pre dve žlté karty kapitán Norbert Grejták. Tie dostal v prvom kole v Kalši. Zastúpil ho Martin Ľuberda Tatran bol doma favoritom. Jeho súper vyšiel v úvodnom kole strelecky naprázdno a vlani ho Prešovčania zdolali dvakrát 2:1 a 4:1.

Zeleno-bieli sa do svojho súpera pustili od úvodných minút, mali jasnú prevahu v držaní lopty vypracovali si aj šance, no do prestávky sa im nedarilo v koncovke. Skóre otvoril z pokutového kopu v 38. min Špilár, ktorého v šestnástke fauloval Tomáško. Tréner Peter Petráš počas prestávky prízvukoval svojim zverencom, že na ihrisku musí byť viac pohybu. Hralo sa takmer na jednu bránku. Hostia sa pár krát snažili o prekvapenie z rýchlych protiútokov, ale domáci im veľa nedovolili. Po zmene strán v 49. min pridal druhý gól  striedajúci Kraľovič, v 66. min tretí Gladiš a v 83. min striedajúci Makara. Prešov je v tabuľke po druhom kole III. ligy Východ na vedúcej priečke zásluhou lepšieho skóre. Plný bodový zisk majú Snina a Vranov nad Topľou.

„Na ihrisku sme mali prevahu, hlavne čo sa týka držania lopty. Škoda našich nepremenených šancí. Giraltovce sme v podstate do žiadnej príležitosti nepustili. V druhom polčase mali hostia jednu strelu, a to bolo z ich strany všetko. My sme sa pripravovali na to, že súper bude hrať z bloku, že bude zatvorený, že ihrisko bude malé, bude sa ho snažiť prehusťovať pred vlastnou šestnástkou. To všetko sa mi potvrdilo. Chlapcom som cez polčas povedal, že tam musí byť viac pohybu, preto prišli v zostave zmeny. Na ihrisko prišiel Mišo Kraľovič, Ľubo Ivanko Macej, aby to trošku rozbehali. Vyplatilo sa to a vyhrali sme 4:0. Pre nás je každý zápas vážny, do každého ideme s tým, že chceme vyhrať. Ani v Kalši nebol jednoduchý zápas, kto tam bol tak to videl. Kalša má asi najskúsenejšie mužstvo v súťaži, preto neverím, že tam budú mužstvá len tak vyhrávať. Máme dva dni na to, aby sme sa pripravili na Vranov a odčinili prehru z minulého roka, ktorú sme tam utrpeli,“ povedal po stretnutí tréner Peter Petráš.

Prešov: Gmitter – Hatok, Luberda, Špak, Maguľak, Goncharevich (67. Lupčo), Sabolčík (78. Ivanecký), Kopín (46. Kraľovič), Gladiš, Pačinda (46. Ivanko Macej), Špilár (62. Makara).

Giraltovce: Prysiazhniuk – Strmenský (78. Pipčák), E. Tomko, Tkáč (87. Labuda), Tomáško, Markovič, Cigán, R. Tomko, Belák, Kuriplach. Krajňák (83. Michalko).

Pred 540 divákmi rozhodovali: Dušek, Bali – Jenčik, Gorel. ŽK: Pačinda, Makara – Krajňák.

Foto: Viktor Zamborský