Spokojnosť po dlhej pauze

0
405
Najpresnejšiu ruku mal Nino Grzentič.

(vz) – Po vyše štyroch mesiacoch sa hádzanári Tatran Prešov dočkali a v sobotu odohrali pred nadchádzajúcou sezónou prvý prípravný zápas na domácej palubovke s klubom poľskej najvyššej súťaže MKS Kalisz. Hralo sa bez divákov na 3 x 20 minút.

Tréner Slavko Goluža dal príležitosť všetkým hráčom. Slovinec Fižuleto síce na lavičke sedel, ale pre zranenie prsta do hry nezasiahol. Okrem brankárov s do streleckej listiny zapísali všetci, ktorí sa objavili na palubovke. Najpresnejšiu mušku mal  Nino Grzentič, ktorý strelil šesť gólov.

Nebolo to ľahké, keďže posledný zápas sme hrali 11. marca. Ale počas duelu  som videl veľmi veľa pozitívnych situácií. Mali sme dobré protiútoky, hoci sme sa na nich v tréningu zatiaľ nezameriavali. Hrali sme v tempe, boli tam samozrejme aj chyby, ale to je pochopiteľné, keďže tvrdo trénujeme a nohy a ruky sú ešte ťažké. Je tu priestor na zlepšenie, ale myslím si, že sme hrali dobre a som s prvým zápasom spokojný,zhodnotil sobotňajší zápas  tréner Tatrana  Slavko Goluža.

V akcii posila Linhares.

Najlepší strelec Nino Grzentična: Bol to náš prvý zápas po štyroch mesiacoch, čo samozrejme nie je jednoduché. Nie je ľahké sa do toho hneď dostať. Vedeli sme, že sa nevyhneme chybám, pretože sme sa doteraz venovali predovšetkým behaniu, posilňovaniu a podobným činnostiam. Ale sme radi, že sme vyhrali a chyby budeme každý zápas odstraňovať a zlepšovať sa. Myslím si, že tento tím má pred sebou dobré vyhliadky.“

Tatran Prešov – Energa MKS Kalisz  33:25 (12:6, 23:18) 

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Vaško – Rábek 5/1, Jaballah 3, Linhares 3, Rečičár 1, Pacecho 5, Hozman 1, Hernandez 3/1, Santos 1, Michalka 2, Grzentič 6, Fech 1, Carapkin 2. Sedmičky 3/2 – 3/2, vylúčenia 1:2.

Najbližší prípravný zápas odohrá Tatran  v utorok 11. augusta proti ďalšiemu poľskému tímu z Tarnowa.
Foto: Viktor Zamborský