Športové výsledky

0
276

Futbal

I. liga, o 7. až 12. miesto, 1. kolo – Michalovce – Trenčín 1:0.

Slovenský pohár – Slovnaft Cup, osemfinále – FC Košice – Trnava 1:2, Trenčín – Humenné 1:3, Vranov – Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 1:2.

II. liga, 19. kolo – B. Bystrica – FC Košice 3:1, Bardejov – Petržalka 2:0, Humenné – Púchov 0:3, Žilina B – Trebišov 2:1.

III. liga, 10. kolo – Krompachy – Giraltovce 1:2, 15. kolo Poprad – Stropkov 1:0, 11. kolo – Sp. Podhradie – Raslavice 1:1, 12. kolo – Svidník – Sobrance 1:1.

IV. liga Sever, 11. kolo – Stará Ľubovňa – Bardejovská N. Ves 1:4, 15. kolo – Veľký Šariš – Gerlachov 2:3.

IV. liga Juh, 12. kolo – Medzev – Cejkov 4:1.

Hokej

II. liga Východ, 6. kolo – Trebišov – Sabinov 11:2. Štvrťfinále play-off, 1. zápasy – Partizánske – Kežmarok 1:3, Trebišov – Detva 2:1.

Extraliga ženy, 3. kolo – Popradské líšky – Martin 5:3, 6. kolo – Spišská N. Ves – Ice Dream Košice 11:1, 7. kolo – Žilina – Spišská N. Ves 0:8.

Hádzaná

Európska liga, A skupina, 9. kolo – Wisla Plock – Tatran Prešov 33:29.

Extraliga muži, 18. kolo – Tatran Prešov – Hlohovec 47:24, 21. kolo – HK Košice – ŠKP Bratislava 32:26.

Volejbal

Extraliga muži, štvrťfinále play-off, 1. zápas – VKP Bratislava – Svidník 1:3.

Extraliga ženy, štvrťfinále play-off, 1. stretnutie – Nové Mesto nad Váhom – VK Prešov 3:0, 2. stretnutie – 10. 3., 20.15 h: VK Prešov – Nové Mesto nad Váhom.

Basketbal

Extraliga muži, 26. kolo – Inter Bratislava – Svit 95:65, Spišskí Rytieri – Handlová 113:75.

Extraliga ženy, o 1. až 4. miesto, 6. kolo – Ružomberok – Young Angels Košice 78:62, o 5. až 8. miesto, 6. kolo – Poprad – Slovan Bratislava 61:57.

Slovenský pohár ženy, poradie: 1. MBK Ružomberok, 2. Piešťanské Čajky, 3. Young Angels Košice.

Atletika 

Halové majstrovstvá Slovenska – juniori – 60 m: 5. J. Kuľka (ŠŠK JAK Bardejov) 7,24 s, 200 m: 5. P. Graban (ATU Košice) 23,05 s, 3 000 m: 2. G. Fešovič (Slávia TU Košice) 9:29,91 min, výška: 2. Š. Kovalčin (Slávia TU Košice) 192 cm, 3. G. Baran (Vranov) 188, diaľka: 3. D. Kiráľ (Akademik TU Košice) 624 cm, 5. J. Kuľka 601, trojskok: 2. J. Halák (Slávia TU Košice) 13,18 m, 4. D. Kiráľ 12,41, 5. M. Balog (Atletika Košice) 12,02, 4×200 m: 2. 1. AK Humenné (Vrabeľ, Basoš, Basoš, Kislan) 1:36,56 min, 4. ATU Košice (Kiráľ, Olenič, Rojček, Graban) 1:39,70, juniorky – 400 m: 5. N. Bobaľová (1. AK Humenné) 1:04,15, 1 500 m: 3. I. Švigárová (1. AK Humenné) 5:16,55, 3 000 m: 2. V. Sabolová (Vranov) 11:40,09, 60 m prek.: 4. M. Fotulová (Slávia Spišská N. Ves) 9,32 s, diaľka: 1. V. Rusnáková (Slávia TU Košice) 581, trojskok: 1. V. Rusnáková 11,86, guľa: 2. M. Marjová (Vranov) 12,83, 3. Z. Kiselová (Slávia TU Košice) 11,29.

(jac)