Tatran tretí v Poľsku

0
797

(vz) – Uplynulý víkend v rámci prípravy na novú sezónu štartovali hádzanári  Tatrana Prešov v poľskom Mielci na 8. ročníku Memoriálu Antoniho Werynského o Pohár maršálka Podkarpatského vojvodstva. Obsadili tretie miesto.

V úvodnom stretnutí vyhrali nad SPR Przemysl vysoko 41:22 (21:10). Smolu mal Oliver Rábek, ktorý pre zranenie opustil palubovku už v druhej minúte.

Tatran: Čupryna, Vaško – Rábek, Jaballah, Linhares 7, Rečičár 2, Pacheco 4, Fižuleto 6/2, Hozman 2, Hernandez 3/1, Santos 5/2, Michalka 3, Grzentič 5, Fech 3, Carapkin 1.

V boji o postup do finále prehrali s poľským majstrom, semifinalistom minuloročnej  Ligy majstrov a víťazom tejto súťaže zo sezóny 2015/16 Vive Kielce 29:33 (12:16).

Majster Poľska vyhrával už o osem gólov. Hádzanári Tatrana bojovali a tento náskok stiahli tri minúty pred koncom na rozdiel dvoch 27:29, ale na víťazstvo to nestačilo. Strelecky sa ukázal Pedro Pacecho (na snímke). Sieť súpera rozvlnil jedenásťkrát.

„Gratulujem chlapcom k dobrému zápasu. Súper predstavuje vyšší level od nás, ale aj keď sme prehrávali o 7-8 gólov verili sme, že s ním môžeme hrať. A to je to, čo zdobí naše mužstvo – bojovali sme do poslednej sekundy. Takto k tomu musíme pristupovať stále. Chlapcom prízvukujem, aby si verili, že sa dá hrať aj s Kielcami či akýmkoľvek iným súperom. Myslím si, že aj tempo bolo veľmi dobré. Popravde, chcel som tento zápas vyhrať. Samozrejme, škoda nejakých chýb a nepremenených sedmičiek, kvôli ktorými sme stratili v prvom polčase kontakt so súperom. Stále máme miesto na zlepšovanie, budeme ďalej tvrdo trénovať. Teraz sa ale sústredíme ešte na zápas o tretie miesto, “ boli slová trénera Tatrana Slavka Golužu po tomto stretnutí.

Tatran: Čupryna, Vaško – Jaballah 1, Linhares 1, Rečičár 2, Pacheco 11, Fižuleto 5, Hozman, Hernandez 1, Santos 7/4, Michalka, Grzentič 1, Fech, Carapkin.

Prešov vyhral v súboji o tretie miesto nad domácim SPR Stal Mielec 33:26 (14:12).  Hádzanári Mielca odolávali do 39. Minúty keď bolo 19:18, no Tatran v ďalšom priebehu dominoval.

Tatran: Čupryna, Vaško – Jaballah 4, Linhares, Rečičár, Pacheco 2, Fižuleto 5, Hozman 5, Hernandez 5/2, Santos, Michalka, Grzentič 5, Fech 5/1, Carapkin 2.

Miroslav Benický, generálny manažér Tatrana: „Absolvovali sme prvý dobrý test, ktorý sme veľmi potrebovali, lebo situácia s prípravnými zápasmi nebola jednoduchá. Ukázal nám ako sa mužstvo postupne dáva dokopy a formuje. Myslím si, že počas týchto dvadsaťštyri hodín v troch zápasoch ukázali chlapci veľa pozitívnych vecí. Samozrejme sú tu veci, na ktorých je potrebné robiť. Ale to je prirodzené vzhľadom na to, že sa buduje nové mužstvo. Ale celkový dojem je veľmi pozitívny, predovšetkým zápas proti Kielcam ukázal hlad chlapcov hrať s tými najlepšími mužstvami. Prístup bol veľmi dobrý, najmä v druhom polčase, kde sme bojovali aj napriek tomu, že nám Kielce odskočili. Výborný výkon podal Igor Čupryna, ktorý podržal mužstvo v každom zápase. Ale videli sme veľa pozitívnych vecí od všetkých chlapcov v poli – Tomáša Fecha, Nuna Santosa a všetkých nováčikov v kádri. Môžeme byť spokojní, chlapci odrobili za mesiac a pol obrovský kus roboty. Čakajú nás ešte prípravné zápasy v Slovinsku a potom už všetko smeruje k ostrému štartu sezóny.“

Víťazom sa stali Kilelce pred Azoty Pulawy a Tatranom Prešov.

Foto: Viktor Zamborský