V druhom kole tipujú tréneri

0
447

Poznáme osem osemfinálových dvojíc 3b Letného pohára ObFZ Prešov 2020. Výsledky zápasov prvého kola tipovali hráči, ktorí vytvorili Jedenástku roka 6. ligy 2019. Najúspešnejší bol útočník Ľubotíc B Tomáš Lopaček, ktorý správne prognózoval výsledok zápasu Hrabkov – Víťaz 0:2. Ako to bude v druhej runde, ktorá je na programe už zajtra od 17. hodiny? V nej dávame priestor trénerom tých mužstiev, ktoré mali zastúpenie v top 11-ke minulého roka. Tých je však len sedem a tak sme požiadali o predpoveď aj extrénera Nemcoviec, čoby najúspešnejšieho zo všetkých kormidelníkov pri hlasovaní…

Drienov  –  Ľubotice B

Peter Záhradník (Terňa): Hrával som niekedy za Ľubotice, nuž moje sympatie by sa mali uberať skôr tým smerom. No myslím, že aj kvalita hovorí v ich prospech, rovnako široký káder, navyše si vedia pomôcť hráčmi z A mužstva. Hostia zvíťazia 4:1.

Malý Šariš –  Chmiňany

Peter Čekan (Rožkovany): Padne veľa gólov, na čo sa ja osobne veľmi teším. Obaja súperi totiž preferujú útočný futbal, no zároveň aj pomerne dosť inkasujú. Výsledok 3:3 po deväťdesiatich minútach nebude nič znamenať, až následné pokutové kopy.

Víťaz  –  Hermanovce

Jozef Komka (Ľubotice B): Bude to náročný zápas pre obidve mužstvá. Hermanovce majú povinnosť vyhrať, už posilnené mužstvo Víťaza sa bude chcieť v domácom prostredí ukázať v čo najlepšom svetle. Môj názor: prekvapenie sa konať nebude, hostia vyhrajú 3:1.

Uzovský Šalgov  –  Brezovička

Peter Zusko (Chmiňany): Prognózujem vyrovnaný súboj, obojstrannú kvalitu a nasadenie. Podľa mňa jedni aj druhí chcú veľmi postúpiť, no podarí sa to iba šťastnejším domácim, ktorí po nerozhodnom výsledku 2:2 v riadnom hracom čase uspejú na penalty.

Kapušany –  Nemcovce

Maroš Sobota (Gregorovce) : Susedské derby, rivalita, no aj kvalita a bojovnosť v podaní obidvoch súperov. No na druhej strane aj výsledok, ktorý zodpovedá rozdielu jednej triedy okresu. Hostia zvíťazia 3:0.

Radatice  –  Terňa  (od 15. h)

Jozef Telepák (Brezovička): Hostia uspejú po výsledku 0:3. Keďže hrajú o dve triedy vyššie, zákonite musí byť na ich strane aj vyššia kvalita. Nechcem však tým uraziť Radatice, želám im, aby favorita na ceste do najlepšej štvorky čo najviac potrápili.

Jakubovany –  Dubovica

Vladimír Cárik (Nemcovce): Prial by som tomuto zápasu remízu a jedenástkovy rozstrel, ktorý by bol určite zaujímavý pre divákov. Lenže, stretnutie má svojho papierového favorita a ten ho zvládne. Zrodí sa výsledok 1:2.

Záborské  –  Rožkovany   

Vladimír Magač (extréner Nemcoviec, najúspešnejší v tipovaní nominantov Jedenásty roka 2019): Fandím Záborskému, pretože som tam strávil veľa krásnych futbalový chvíľ. Lenže… Rožkovany už niekoľko rokov dokazujú, že patria medzi okresnú špičku a preto zvládnu roku papierového favorita. Môj tip na výsledok je 1:3.

Foto: V. Zamborský