Vo Fričovciach nastali výrazné zmeny na dôležitých postoch

0
657

Čo nového vo futbale vo Fričovciach? Dozvieme sa v deviatom pokračovaní seriálu, v ktorom sa venujeme situácii v kluboch prešovského Oblastného futbalového zväzu. Pod Braniskom sa udiali podstatné zmeny personálneho charakteru na začiatku kalendárneho roka 2020. Na výročnej schôdzi sa dnes už bývalý predseda FFK Fričovce Andrej Kaščák pre zdravotné problémy vzdal funkcie, no zostal v jeho štruktúrach a chce byť naďalej nápomocný do miery,do akej mu to stav dovolí.

Do pozície prvého muža FFF bol zvolený FFK Peter Marciňák. Výpočet nových mien na významných postoch sa však tým nekončil. Dlhoročný trénersky tandem pri „áčku“ Martin Vysočan, Ľuboslav Harčár bol nahradený jedným mužom a to mládežníckym extrénerom Dušanom Vysočanom mladším.

„Všetkým bývalým činovníkom patrí za ich prácu veľké poďakovanie,“ dal sa počuť súčasný hrajúci tajomník Miroslav Leško. A dodal: „Pre všetkých hráčov A mužstva bolo jeho angažovanie silným impulzom. Predsa len, ide o osobnosť fričovského futbalu. Nič na tom nezmenila ani jeho nevydarená premiéra pri kormidle v priateľskom stretnutí s Pečovskou Novou Vsou. Pred jarnou odvetou sa mančaft nachádzal tesne nad pásmom zostupu, no aj dobre naladený a zdravo motivovaný zachrániť pre obec siedmu ligu. Síce už bez dvoch stabilných hráčov, Stanislava Tomka a Mikuláša Duždu, no namiesto nich tu boli ďalší, mladší, ktorí sa chceli ukázať v čo najlepšom svetle. Jednoducho, v kabíne vládol optimizmus, až kým neprišiel zákaz činnosti spôsobený koronavírusom.“

Čo nasledovalo? Tradičný scenár, keď sa v mnohých kluboch snažili popracovať na zveľadení futbalového stánku. „Samotný trávnik je u nás vďaka dlhoročnej a vytrvalej práci hospodára Dušana Vysočana staršieho v perfektnom stave. No nestihli sme zlepšiť zázemie pre fanúšikov, čo nás mrzí.“

Futbalová jeseň bude dlhá

Čo sa týka budúcnosti, „nádej vkladáme do našej kvalitnej mládežníckej základne. Žiaľ, seniorský tím už nemá najnižší vekový priemer. Namieste sú obavy ako rýchlo sa starší hráči dostanú po takomto časovom výpadku do formy. Zvlášť, keď futbalová jeseň zvykne byť pomerne dlhá. Aj preto o pohárovú súťaž neprejavíme záujem, aby bolo dosť síl v jesennom finiši,“ zvýraznil brankár M. Leško.

A úplne na záver téma pokračovania (či konca) jeho aktívnej činnosti: „Veľmi ma do ďalšej kariéry nakopol vyrovnávajúci gól na 1:1 do siete FK Jakubovany v poslednej minúte duelu 7 kola. No aj tak, sily ubúdajú a to napriek poctivej zimnej príprave. A navyše, stále platí, že môj nástupca medzi fričovské žrde sa nehľadá ľahko,“dodal.

Ján Miroľa
Ilustračné foto: Vitor Zamborský