Začal Letný pohár ObFZ Prešov

0
605

(vz) – Po športovej prestávke zapríčinenej koronavírusom a opatreniami s ním súvisiacimi sa v nedeľu dočkali fanúšikovia športu na zelených trávnikoch futbalových zápolení. Odštartoval prvým predkolom XXVII. ročník Letného pohára ObFZ Prešov. Diváci videli 54 gólov v riadnom hracom čase a šesť po ňom v penaltovom rozstrele v Jakubovanoch. Najviac gólov padlo v Svini, ktorá prehrala s Malým Šarišom 0:15. Z desiatich duelov osem vyhrali hostia.  

Chmeľov – Nemcovce 1:4 (0:0)

Prvý gól videli diváci až po hodine hry. Jeho autorom bol v 61. minúte Pavol Majerník z Nemcoviec, ktorý pridal o desať minút neskôr gól z penalty. Za hostí ešte skórovali Marek Pavúk (68. min) a Dominik Dlugoš (76.). Čestný úspech domácich dal tri minúty pred záverom Patrik Marcinko.

Ruská Nová Ves – Záborské 1:2 (0:0)

Aj tu góly padali až po prestávke. Vedenia sa ujali hostia v 48. min po strele Daniela Kakaščíka. V 64. min vyrovnal zo štandardnej situácie domáci Matúš Šingľar. Hostí do druhého kola poslal v 83. min Tomáš Kolivoška.

Petrovany – Drienov 2:10 (2:4)

Derby vyznelo jasne pre Drienov, napriek tomu, že domáci vyhrávali v prvej polhodine po góloch Andria Fedortsiho 2:0. Hostia otočili do záveru prvého polčasu na 2:4 a po zmene strán pridali ďalšie góly. Za Drienov skórovali: M. Sivák 4, M. Ferko 2, M. Ďaďovský 1 a I. Gábor z penalty.

 Medzany – Kapušany 0:1 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase nevyužil domáci Tomáš Cicoň v úvode nariadený pokutový kop. Tri minúty pred záverečným hvizdom doplatili Medzany na zlé vybehnutie brankára, čo Marián Haspra z Kapušian využil na postupový gól.

Svinia – Malý Šariš  0:15 (0:8)

Jednoznačné víťazstvo hostí, ktorí si z chuti zastrieľali. Góly: F. Marton 4, R. Janek 3, T. Liščinský 2, P. Marcinko, D. Juraško, A. Džačovský, T. Džačovský, P. Husár  a J. Novák po 1.

Hrabkov – Víťaz 0:2 (0:0)

Po bezgólovom prvom polčase poslal tri minútky po zmene strán hostí do vedia F. Šiška, ktorý víťazstvo poistil druhým gólom v 79. min.

Janov – Radatice 0:5 (0:1)

V ďalšom derby vyhrali Radatice vysoko 5:0. Domácich načal v predposlednej minúte prvého polčasu R. Bača. Po prestávke sa z gólov tešili D. Štofan 3 (jeden z penalty) a N. Kulcsár.

Jakubovany – Šarišské Sokolovce 1:1(1:0) pk 4:2

Vo vyrovnanom stretnutí sa o postupujúcom rozhodlo v penaltovom rozstrele, kde boli úspešnejší hráči Šarišských Sokoloviec. V riadnom hracom čase skórovali za domácich Š. Minarčak, za hostí R. Demko.

Jakubova Voľa – Uzovský Šalgov 1:2 (1:2)

Hostia sa ujali vedia v 21. min zo štandardky po strele F. Feketeho a štyri minúty pridal druhý gól L. Štofaník. Domáci hneď znížili J. Rimskym, ale do konca stretnutia sa už skóre nezmenilo.

Dubovica – Poloma 3:1 (3:0)

Nepremenená penalta v 7. min nezlomila domácich, naopak naštartovala ich a o šesť minút už vyhrávali 2:0 po góloch J. Gricha a J. Zvolenského z pokutového kopu. Autor prvého gólu pridal v 37. minúte tretí. Prehru Polomy zmiernil D. Hovanec.

Do druhého kola sú nasadené tieto kluby: Brezovička, Hermanovce, Chmiňany, Ľubotice B, Rožkovany a Terňa.

 

Foto: V. Zamborský