Ďalší slovenský šampión

Ďalší slovenský šampión

Do rodiny prešovských športovcov pribudlo meno ďalšieho majstra Slovenska.

Tréner Keresteš „nabonzoval“...

Tréner Keresteš „nabonzoval“...

Basketbalistky BK Eilat Prešov skončili v uplynulej sezóne prvej ligy, skupina Východ (druhá najvyššia súťaž) na treťom mieste. K tomuto umiestneniu ich doviedol tréner Andrej Keresteš, ktorému sme položili zopár otázok.

Tretie miesto futsalistov je doterajší vrchol

Tretie miesto futsalistov je doterajší vrchol

No prezident klubu chce ísť v budúcnosti ešte vyššie. Prešov má ďalšiu medailu v kolektívnom športe. Je bronzového „lesku“ a dokonca z najvyššej súťaže. Vybojovali ju futsalisti FK Slovanet. V sérii o tretie miesto najprv vyhrali doma nad FTVŠ UK Bratislava 11:5, v odvete na ihrisku súpera im stačila prehra 4:6. Prezidentovi klubu Pavlovi Šarišskému sme položili niekoľko otázok.

V remízovom zápase štyri žrde

V remízovom zápase štyri žrde

Za celkom dobrý počin sa dá považovať rozhodnutie zaradiť do Tipovacej ligy večerníka „valalské“ zápasy.

Bronzoví futsalisti

Bronzoví futsalisti

Prešov má ďalšiu medailu v kolektívnych športoch - bronzovú.

Najskúsenejšia bola najúspešnejšia

Najskúsenejšia bola najúspešnejšia

V šarišskej metropole sa konal už 9. ročník medzinárodnej súťaže Charm Cup 2014, ktorá bola bol zároveň oslavou desiateho výročia založenia klubu. Svoje umenie predviedlo vyše šesťdesiat gymnastiek z jedenástich klubov štyroch krajín - Poľska, Ukrajiny, Českej republiky a Slovenska. Na najvyšší stupienok vystúpila najskúsenejšia – seniorka Jana Duchnovská.

Prešovskej hádzanej dali slávu a lesk

Prešovskej hádzanej dali slávu a lesk

Spomienky, zvlášť tie krásne, sú pre nás elixírom mladosti. Viem o čom hovorím! V sobotu podvečer som totiž prijala pozvanie na stretnutie majsteriek ČSSR v hádzanej žien v rokoch 1983 – 1984 TJ – ZVL Prešov. Získali ho pred tridsiatimi rokmi...

Text k foto: ...takí sme boli. stredný rad: tréner Dušan Slančo, Marta Lešková, Štefánia Čorbová, Mária Labayová, Blažena Novosadová, Oľga Hájková, Galina Gladišová, Bibiána Ščerbáková, asistent trénera Ján Migra, dolný rad: Claudius Slančo, Jana Obročníková, Mária Himičová, Terézia Olejníková, Božen Mažgutová, Božena Kopanicová, Renáta Hradilová, Alena Závodná.

Futsalisti o bronz

Futsalisti o bronz

V hlavnom meste Slovenska sa dnes rozhodne o držiteľoch bronzových medailí vo futsalovej extralige sezóny 2013/2014.

Zajtra preteky rýchlokorčuliarov na ovále

Zajtra preteky rýchlokorčuliarov na ovále

Na druhých majstrovstvách Slovenska v rýchlokorčuľovaní na ovále získali členovia ŠKm Akademik Prešov šesť medailí. Podujatia s medzinárodným „puncom“ (zastúpenie mala aj Česká republika) sa zúčastnilo 35 pretekárov z Košíc, Spišskej Novej Vsi a domáceho Prešova. Na najvyšší stupienok vystúpila v kategórii mladšie žiačky Prešovčanka Emma Hympánová. Do klubovej vitríny pribudlo ešte ďalších päť cenných kovov.

Gymnazisti z „Konštantínky“ majstri v hádzanej

Gymnazisti z „Konštantínky“ majstri v hádzanej

Na konci apríla študenti Gymnázia na Konštantínovej ulici v Prešove obhájili v Považskej Bystrici na majstrovstvách Slovenska stredných škôl v hádzanej prvé miesto. Vo finále jasne zdolali Košice 26:20. Uplynulú stredu im za vzornú reprezentáciu školy poďakoval riaditeľ Stanislav Šanta. K slovám chvály pridal tortu v tvare hádzanárskeho ihriska.