Hádzanárskym legendám blahoželali k jubileám v Tatran handball aréne

Hádzanárskym legendám blahoželali k jubileám v Tatran handball aréne

Odvetnému zápasu Slovenského pohára v Prešove medzi domácim Tatranom a Sportou Hlohovec (skončil sa víťazstvom východniarov 32:21) predchádzala veľmi milá udalosť. Dve výrazné slovenské hádzanárske osobnosti, ktorých športová kariéra bola spojená s Tatranom Prešov, sa v týchto dňoch dožili krásneho životného jubilea. Peter Hatalčík oslávil šesťdesiatiny a Anton Frolo osemdesiate narodeniny.

Foto: autor

Pavol Šarišský: Bez Biľa a Harčára by Beliš nebol tým, čím je

Pavol Šarišský: Bez Biľa a Harčára by Beliš nebol tým, čím je

Futsalistov FK Slovanet Prešov čaká tretí zo série semifinálových zápasov slovenskej extraligy. Predstavia sa na ihrisku Slov-Matic FOFO Bratislava. Prvé dve stretnutia prehrali, uspieť dnes na ihrisku top favorita by sa rovnalo malému športovému zázraku. Rozhodne sa o tom vo večerných hodinách. Dovtedy, na vyplnenie časového priestoru, ponúkame rozhovor s prezidentom klubu Pavlom Šarišským.

Peter Katona: Pripravme sa na dobíjanie hradieb

Peter Katona: Pripravme sa na dobíjanie hradieb

Pred zápasom 2. ligy 1. FC Tatran Prešov – FC ŠTK 1904 Šamorín sme vyspovedali ešte vždy čerstvého ženáča a otecka Petra Katonu. Malého Peťka, aj keď by bol určite vďačnou témou, sme teraz „obišli“ a bavili sa iba o koženej...

Štvrté miesto pre VK Mirad PU Prešov

Štvrté miesto pre VK Mirad PU Prešov

Po stredajšom treťom zápase série o tretie miesto medzi Myjavou a Prešovom je o držiteľovi bronzovej priečky v extralige rozhodnuté. Stal sa ním domáci Spartak VKP Myjava, ktorý po výhre 3:1 získal prvú bronzovú medailu v histórii klubu.

Vyhral systémom štart - cieľ

Vyhral systémom štart - cieľ

Hokejovému trénerovi na voľnej nohe Michalovi Šutákovi pribudli do vitríny ďalšie trofeje. Po úspešných vystúpeniach v Senici a Kralupách nad Vltavou triumfoval do tretice v Svetlej nad Sázavou. So svojím tímom 3b Lions Slovakia absolvoval kvalitne obsadený medzinárodný turnaj (U13 a U14), motoristickou terminológiu povedané, systémom štart – cieľ. Začal víťazstvom, končil víťazstvom. V základnej skupine porazil Kroměříž 9:1, Hnilsko 7:3, Detvu 10:2. V semifinále zdolali tím Hockey-Bunnies 5:0 a vo finále zdolal Hnilsko 2:0.

„Flowersky“ ovládli krajinu toreadorov

„Flowersky“ ovládli krajinu toreadorov

V španielskom meste Castellón de la Plana sa konal Festival svätej Magdalény. Išlo o každoročnú oslavu sťahovania ľudí z mesta do plání, ktoré sa konalo v 13. storočí. Slávnosť bola oslavou tanca a hudby, nechýbalo bohato a zaujímavo vyzdobené alegorické vozy. Vyvrcholením veľkolepej akcie bol ohňostroj „mascleta“, ktorý obdivovali tisíce domácich aj zahraničných turistov. Na čele sprievodu pochodovali Prešovské mažoretky Flowers, sprevádzané Dychovým orchestrom mladých Košice.

Fričovce vyhrali o dva góly, no na ihrisku sa trápili

Fričovce vyhrali o dva góly, no na ihrisku sa trápili

Na inej strane dnešných novín píšeme o víťazstve FFK Fričovce 2:0 nad TJ Družstevník Žehňa v 18. kole najvyššej okresnej súťaže. Člen výboru domáceho klubu Bartolomej Derner hovorí o spokojnosti iba s výsledkom, nie však s herným prejavom.

Atakovali postup do najlepšej štvorky, nepustila ich Sparta

Atakovali postup do najlepšej štvorky, nepustila ich Sparta

V Prahe sa konal regionálny turnaj v rámci ďalšieho pokračovania celosvetového projektu vekovej kategórie U15 Manchester United Premier Nike Cup 2014. Ide o najväčší futbalový turnaj na svete, do ktorého je každoročne zapojených vyše 9 tisíc futbalových klubov zo 43 krajín sveta (v minulosti na ňom štartovali Fernando Torres, Cesc Fabregas, Robinho, Andrés Iniesta, Theo Wallcot a Lionel Messi). Na česko-slovenskom regionálnom vyvrcholení sa predstavilo deväť tímov zo Slovenska a jedenásť z Česka. Nechýbal ani 1. FC Tatran Prešov...

Futbalisti otočili z 0:1 na 2:1, Talian videl červenú kartu

Futbalisti otočili z 0:1 na 2:1, Talian videl červenú kartu

V sobotňajšom 26. kole druhej ligy futbalisti 1. FC Tatran vyhrali nad Bardejovom 2:1 a po čase znova potešili svojich fanúšikov. Herne nie úplne, lebo úvodná polhodina nebola bohvieaká, no potom to už išlo. Na konci si vychutnali potlesk tribún...

Peter Katona sa prišiel medzi spoluhráčov pochváliť synom Peťkom

Peter Katona sa prišiel medzi spoluhráčov pochváliť synom Peťkom

Po necelom mesiaci, keď dával do trnavskej siete dva góly, predstúpil znova pred novinárov. Opäť ako dvojgólový strelec, no tentoraz platil iba jeden. „Priznávam, že som rukou postrčil brankára Bardejova, nuž rozhodca Piatka urobil dobre, keď rýchlo svojim verdiktom prerušil našu radosť,“ povedal útočník 1. FC Tatran Prešov Lukáš Hruška. Stalo sa tak v zápase 26. kola druhej ligy s Partizánom Bardejov (2:1) za stavu 0:1 a tak to mohol byť poriadne dôležitý moment. Našťastie pre domácich, hneď ďalšiu šancu, už po niekoľkých sekundách, využil a vyrovnal na 1:1. O platnosti tohto presného zásahu už nikto nepochyboval... „Pri centri som ostal som neobsadený pri vzdialenejšej žrdi, lopta mi padala na stehná, nuž som to nijako nekomplikoval, iba som čakal, až od nich odrazí za čiaru.“ Dobre vedel, prečo radšej nešpekuloval, podobnú šancu totiž zahodil osem dní predtým v Senci. „Áno, tam som sa snažil zakončiť chodidlom, no prestrelil som.“