Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca október 2017

Odovzdali sme ocenenia víťazom ankety Športovec mesiaca október 2017

(jm) – Minulý týždeň zavítali do redakcie traja úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec mesiaca október 2017, ktorú sme na začiatku tohto roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk.

Prešovskí hádzanári postúpili  do skupinovej fázy Pohára EHF

Prešovskí hádzanári postúpili do skupinovej fázy Pohára EHF

(vz) - Priaznivci hádzanej v Prešove upierali svoju pozornosť v sobotu na odvetný zápas tretieho kvalifikačného kola Pohára EHF o postup do skupinovej fázy, ktorý hral Tatran Prešov na Islande. Prvý duel vyhrali zelenobieli trojgólovým rozdielom 24:21 a rovnako o tri góly prehrali v odvete s Hafnarfjördurom 23:26. Vďake väčšiemu počtu strelených gólov na ihrisku súpera postúpil medzi najlepšiu šestnástku Tatran Prešov.

Mia bojuje na majstrovstvách Európy v Prahe a aj na webovej stránke

Mia bojuje na majstrovstvách Európy v Prahe a aj na webovej stránke

(vz) - V Prahe v týchto dňoch vrcholia majstrovstvá Európy juniorov do 17 rokov. Slovensko na nich reprezentuje členka PBA klubu Prešov Mia Tarcalová. V súťaži družstiev sa pričinila výhrou v dvojhre a mixe o víťazstvo nad Chorvátskom 3:2. So Škótmi Slováci prehrali 1:4 a jediný bod v dvojhre získala Mia Tarcalová. Dramatický duel s Rakúskom tesne prehrali 2:3 a Mia znova bodovala v dvojhre.

Hlas pre Miu Tarcalovú

Hlas pre Miu Tarcalovú

(vz) - Súťaž s názvom Hrajte o ZOH 2018 v Pjongčangu, ktorej cieľom je smerovať záujem jednotlivcov a spoločnosti ku športu, resp. športovým aktivitám a súčasne prehlbovať záujem o talentovaných športovcov v Slovenskej republike sa blíži k svojmu záveru.

Športovec mesiaca september 2017

Športovec mesiaca september 2017

(jm) – Minulý týždeň zavítali do redakcie traja úspešní športovci. Prišli si prevziať ocenenie za víťazstvo v súťažnej ankete Športovec mesiaca september 2017, ktorú sme na začiatku tohto roka obnovili na stránkach našich novín. Jej úlohou je zviditeľniť šport v našom meste, no v prvom rade jednotlivcov, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami dali medzi fanúšikmi o sebe najviac vedieť – a to v troch kategóriách – dospelí (nad 18 rokov), dorastenci, juniori a kadeti (od 16 do 18 rokov vrátane), žiaci (do 15 rokov vrátane). Čitatelia môžu kedykoľvek posielať svoje tipy na adresu sport@povecernik.sk .

Kto komu doprial hetrik a kto zaváhal pri góle?

Kto komu doprial hetrik a kto zaváhal pri góle?

(jm) – K futbalistom Prešovského a Sabinovského okresu je zhruba na začiatku novembra počasie každoročne prívetivé. Keďže nikdy nie je isté, na ako dlho sa pani zima usadí v týchto končinách, dovolí im predohrať dve jarné kolá. Tak tomu bolo aj tentoraz a vďaka tomu sa v rámci 15. kola hral zápas Záborské – Drienov.

Prešovskí kadeti po prehrách s Izraelom

Prešovskí kadeti po prehrách s Izraelom

(vz) - V závere októbra sa slovenská kadetská hádzanárska reprezentácia (U18) predstavila v Púchove v troch súbojoch proti rovesníkom z Izraela 25:31, 23:28 a 25:35. V slovenskom výbere španielskeho trénera Fernanda Guricha boli aj štyria hráči prešovského Tatrana – Tomáš Valenčín, Daniel Magdolen, Samuel Demčák a Tomáš Fech. Ako videli stretnutia s Izraelom prešovskí mladíci v reprezentačných dresoch?

Previerka výkonov na prvých pretekoch

Previerka výkonov na prvých pretekoch

(vz) - Krasokorčuliari Kraso Prešov už odštartovali novú sezónu zapojením sa do súťaže Slovenského Pohára. Prvé krasokorčuliarske
podujatie v začínajúcej sezóne bolo v Hamuliakove, kde nový klub Hamikovo usporiadal 1. ročník Hamikovo cup.

V korčuliarskom maratóne v Prešove  padol jeden rekord

V korčuliarskom maratóne v Prešove padol jeden rekord

(vz) - PSK Aréna netradične oslávila prvé narodeniny. Zorganizovala z piatku na sobotu Non stop 24 hodinové korčuľovanie, ktoré bolo výzvou k športovaniu pre najširšiu verejnosť a zároveň pokusom o prekonanie dvoch Slovenských rekordov za účasti komisárov zo Slovenských rekordov. Išlo o počet odkorčuľovaných kilometrov a rekord v počte účastníkov. Výsledky sa porovnávali s košickými z roku 2016.

Halás a Krajňák spolu 17 medailí

Halás a Krajňák spolu 17 medailí

(jm) – Na plaveckých pretekoch o majstra Východoslovenskej oblasti v kategórii najmladších žiakov (9 a 10 rokov), ktoré usporiadali v Spišskej Novej Vsi, sa v 25-metrovom bazéne „pasovalo“ s vodou dovedna 115 účastníkov z deviatich klubov regiónu.