Túžil hrať pred televíznymi kamerami a absolvovať rozhovory pre médiá

Túžil hrať pred televíznymi kamerami a absolvovať rozhovory pre médiá

Legionári zo zahraničia sú spestrením súpisky viacerých tímov. Platí to v každom z kolektívnych športov. Hádzanú nevynímajúc. V novodobej histórii Tatrana Prešov (od roku 2001, kedy sa ho „ujal“ Miloslav Chmeliar), bol prvým mužom s cudzineckým pasom Alexander Radčenko. Po ňom nasledovali ďalší. Včera sme si na debatu pozvali do redakcie jedného z nich – Čecha Jakuba Hrstku (nar. 17. 3. 1990).

Foto s majstrami sveta

Foto s majstrami sveta

O vzácnu fotografiu sa s čitateľmi Prešovského večerníka podelil slovenský reprezentant v alpskom lyžovaní Matej Falat. Jediný Prešovčan v štartovom poli pod olympijskými kruhmi v Soči, vôbec prvý Prešovčan v histórii zimných olympijských hier v individuálnych disciplínach, sa nechal vyfotiť z víťazom desiatich pretekov Svetového pohára Didierom Chuchem.

Štyri medaily

Štyri medaily

Detva, neveľké mestečko pod Poľanou, nežije iba hokejom (alebo folklórom), no tiež inými ľadovými športmi. Tamojší krasokorčuliarski zanietenci zorganizovali preteky s názvom Poľana Cup 2014. A znova to bolo podujatie, na ktorom sa dokázali výrazne presadiť členovia KK Kraso Prešov.

K postupu im chýbajú tri body

K postupu im chýbajú tri body

Štvrté kolo oblastnej súťaže Východ vekovej kategórie starších žiakov vo vodnom póle sa konalo prešovskom bazéne. Mladíci vo farbách Slávie PU Prešov boli v dvoch stretnutiach úspešní, v jednom prehrali.

M. Falat: Škoda pomalého začiatku

M. Falat: Škoda pomalého začiatku

Alpský lyžiar Matej Falat má za sebou ďalšiu disciplínu na zimnej olympiáde v Soči 2014. V nedeľu skončil v obrom slalome na 42. mieste.

Úvod im nevyšiel, no potom zabojovali

Úvod im nevyšiel, no potom zabojovali

V 16. kole futsalovej extraligy sa zázraky nekonali. Minuloročný nováčik z Prešova prehral na ľade viacnásobného majstra a aktuálneho suveréna tabuľky Slov-Matic FOFO Bratislava 2:7. Šarišania hrali bez trojice opôr Rudolfa Beliša, Branislava Vrbovského a Martina Biľa. Nezachytili raketový nástup domácich a inkasovali už v 2. minúte. O niekoľko sekúnd znova a v 7. min bolo už 3:0.

Strieborní v Bratislave

Strieborní v Bratislave

V Bratislave sa konalo ďalšie pokračovanie Slovenského pohára družstiev v bowlingu.

„Baľšaja technika“

„Baľšaja technika“

Prešovčan Jakub Leščinský nás od začiatku olympiády v Soči zásobuje zaujímavými fotografiami a informáciami. Väčšinou sú športového charakteru, až na poslednú. Vznikla cez víkend a má umelecké cítenie.

Ešte jeden návrat k úspechu Sone Priščákovej

Ešte jeden návrat k úspechu Sone Priščákovej

Večerník v stredu exkluzívne informoval o úspechu hráčky 1. Tenisového klubu Prešov Sone Priščákovej na mládežníckych halových majstrovstvách Slovenska dorastencov a dorasteniek, ktoré sa konali v Piešťanoch. Sympatická tretiačka Gymnázia Konštantínova 2 na nich obsadila v dvojhre druhé miesto. Finále s Bratislavčankou Janou Jablonovskou bolo maximálne vyrovnané a skončilo sa výsledkom 4:6 a 5:7 z pohľadu S. Priščákovej. „Bolo to za stavu 4:4 a v druhom sete 5:5, kedy som prehrala svoje podanie a to boli rozhodujúce momenty,“ dala sa počuť prešovská nádej, ktorá môže hovoriť aj o dávke smoly, keďže v deviatej hre prvého setu, resp. v jedenástej hre druhého, bolo vždy 40:40...

Vzácna spoločná snímka s majstrom sveta

Vzácna spoločná snímka s majstrom sveta

Sľúbil a svoj sľub dodržal. Pred odchodom na olympiádu do Soči sme jedného z dvojice Prešovčanov pod piatimi kruhmi Jakuba Leščinského požiadali o exkluzívnu fotografiu pre Večerník s niektorou zo známi osobností. Včera nás asistent trénera a servisman slovenských biatlonistov príjemne prekvapil. Do redakcie poslal snímku, na ktorej je zvečnený s najstarším skokanom na lyžiach v štartovom poli „lietajúcich“ mužov. Japonec Noriaki Kasai má 41 rokov a na svojom konte rad úspechov.