Haló, tu Soči!

Haló, tu Soči!

Nie je slovenským a prešovským želiezkom v ohni, no určite je veľmi dôležitým článkom v súkolí slovenskej biatlonovej výpravy.

Senica ďalším lákadlom. Už dnes...

Senica ďalším lákadlom. Už dnes...

Pred týždňom sa v Prešove na hokej oplatilo prísť. Východniarske derby domácich hráčov s Bardejovom naplnilo očakávania. Keďže v ňom padol len jediný gól, bol napínavý od začiatku do konca. Šarišania „brali“ víťazstvo 1:0.

V Prešove štartuje Pohár EHF!

V Prešove štartuje Pohár EHF!

Zajtra štartuje skupinová fáza Pohára EHF, v „céčku“ sa predstavia aj hádzanári Tatrana Prešov. V prvom stretnutí budú mať výhodu domáceho prostredia, no zato súpera z kategórie najzdatnejších. Do metropoly Šariša zavíta líder švédskej najvyššej súťaže IFK Kristianstad.

Zjazdár Matej Falat zo Soči exkluzívne pre Prešovský večerník

Zjazdár Matej Falat zo Soči exkluzívne pre Prešovský večerník

Má za sebou prvé tréningy, zahral si aj biliard

Už o dva dni sa začína udalosť, ktorá upriami pozornosť miliónov ľudí na svete. V Soči sa začínajú zimné olympijské hry. Horúce želiezko v ohni má aj Prešov. Úradujúci slovenský majster v zjazde či superobrovskom slalome Matej Falat pred odchodom čitateľom Prešovského večerníka sľúbil, že z dejiska bude posielať správy. A svoj sľub dodržal!

Dnes hokejový ťahák Prešov - Bardejov

Dnes hokejový ťahák Prešov - Bardejov

Hokejistom HC Prešov 07 v poslednom čase „ide karta“. V posledných troch zápasoch dali 24 gólov a zbierajú dôležité body. Naposledy uspeli v Spišskej Novej Vsi, kde vyhrali 6:3.

Do finále po prehre

Do finále po prehre

Podľa zápisu o stretnutí to videlo 340 divákov. Prekvapujúci výsledok sa zrodil v odvetnom semifinálovom meraní síl Slovenského pohára v hádzanej mužov. Tatran Prešov prehral v Topoľčanoch 34:39, keď už do prestávky „strácal“ na domácich päť gólov. Napriek tomu nebudú Šarišania vo finále chýbať, lebo v prvom zápase vyhrali 40:28.

Z extrému do extrému

Z extrému do extrému

Futsalisti FK Slovanet Prešov idú z extrému do extrému. Raz zažiaria, inokedy pohoria.

„Baby“ si konečne dali povedať

„Baby“ si konečne dali povedať

Sedmička Prešovčankám priala. V 7. kole nadstavbovej časti, v dôležitom zápase o miestenku v play off, porazili hokejistky ŽHK 2000 Šarišanka rovesníčky zo Zvolena 4:1.

Ďalší Prešovčan na olympiáde

Ďalší Prešovčan na olympiáde

Minulý týždeň vo štvrtok sme informovali o tom, že naše mesto bude mať zastúpenie v štartovom poli blížiacej sa olympiády v Soči, do začiatku ktorej ostáva ešte 11 dní. V alpských lyžiarskych disciplínach sa predstaví Matej Falat. To však nie je všetko.

Desiatka Považanom

Desiatka Považanom

Hokejová prvoligová zápletka, ktorej scenár píšu vyrovnané celky na štvrtom až ôsmom mieste tabuľky, nie je stále rozlúsknutá. Rozdiel medzi štvrtými Michalovcami a ôsmym Liptovským Mikulášom je iba trojbodový a to história, päť kôl pred koncom základnej časti, nepamätá. Pätica mužstiev si brúsi zuby na čo najvýhodnejšiu pozíciu pred play off – Michalovce, Prešov, Detva, Spišská Nová Ves a L. Mikuláš.