Deväť gólov Štofaníkovej

Deväť gólov Štofaníkovej

Za podpory Európskej únie, konkrétne Euroregiónu Tatry, sa v Prešove uskutočnilo posledné podujatie štvordielneho seriálu slovensko-poľských hokejových a florbalových turnajov. V ľadovom športe súperili ŽHK 2000 Šarišanka Prešov a Nowy Targ.

V tenisovej aréne v Šalgovíku sa konalo podujatie európskeho rangu

V tenisovej aréne v Šalgovíku sa konalo podujatie európskeho rangu

Na prelome uplynulého roka sa v Tenisovej aréne Prešovského večerníka v Šalgovíku uskutočnila zaujímavá medzinárodná previerka mladých nohejbalistov do 15 rokov. Slovenská únia nohejbalu * SUN * Footballtennis Slovakia úspešne obnovila tradíciu Európskeho pohára žiakov a žiačok (European Cup of Youth - ECOY) z rokov 2008-10, a to štvoricou nohejbalových turnajov vo všetkých disciplínach (jednotlivci, dvojice, trojice, družstvá).

Zajtra volejbalový ťahák Prešov – Svidník  Bude to päťsetová bitka?

Zajtra volejbalový ťahák Prešov – Svidník Bude to päťsetová bitka?

Mužský volejbalový kolotoč sa od zajtra na Slovensku znova naplno rozkrúti. Hráči KV Mirad Prešov budú chcieť v premiérovom zápase roka 2014 s VK Slávia Svidník nadviazať na víťazstvo nad Starou Ľubovňou 3:0 v poslednom stretnutí základnej časti. Po ňom sa mohli tešiť zo splnenia čiastkového cieľa, ktorým bola účasť v elitnej extraligovej šestke. Víťaznú náladu si potom vychutnali príjemným sviatočným posedením s vedením klubu a sponzormi.

Nohejbal v Tenisovej aréne Prešovského večerníka - HRACÍ DEŇ č. 7

Nohejbal v Tenisovej aréne Prešovského večerníka - HRACÍ DEŇ č. 7

V Tenisovej aréne Prešovského večerníka v Šalgovíku pokračovala siedmym hracím dňom Prešovská nohejbalová liga. O sedmičke sa zvykne hovoriť, ako o šťastnom čísle... Potvrdilo sa to v prípade mužstva PKB Invest, ktoré v troch zápasoch naplno bodovalo. Dokonca zariadilo prvý prehru lídra vo farbách VTJ Letisko Prešov. Diváci videli tri vyrovnané sety. Posledný, plný emócií, rozhodol. Zaujímavý vývoj malo aj stretnutie PKB Invest - KZO Miláno 2007 Košice.

V príprave aj so Slovanom Bratislava

V príprave aj so Slovanom Bratislava

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov včera odštartovali zimnú prípravu na jarnú časť sezóny 2013/14. Pod vedením trénerov Jozefa Kostelníka a Stanislava Vargu sa stretlo 21 hráčov. Chýbal chorý Peter Lipták, s úľavami trénovali Michal Krajník a Jozef Dolný, ktorí sú po operáciách. Dolnému a R. Kačalovi skončili zmluvy, s klubom rokujú o ich predĺžení. Novými tvárami boli Stanislav Cuprišin (Bardejov), Lukáš Makara (Žehňa), staronovou Matúš Pekár, ktorý naposledy hral v Haniske pri Košiciach. Z hosťovania v Bardejove sa vrátil Ján Dzurík a o návrat na futbalové trávniky sa pokúsi aj Ľuboš Belejík. „Jeden alebo dvaja útočníci sa ešte prídu ukázať, “ uviedol J. Kostelník.

Chcú skompletizovať prešovský trojlístok

Chcú skompletizovať prešovský trojlístok

Tretím prešovským hokejbalovým tímom, ktorý by od budúcej sezóny mohol pôsobiť v najvyššej košickej súťaži, je HBC Fany Sport Prešov. Po jeseni je v druhej lige na prvom mieste tabuľky. No súboj na diaľku o priamy postup bude v jarnej časti ešte poriadne napínavý, Šaca je pri rovnosti bodov (14) druhá iba o skóre, tretia Albea Košice a štvrtý Vranov nad Topľou majú zhodne po dvanásť bodov.

Ján Kozák je rád, že zažil atmosféru derby zápasov medzi Prešovom a Košicami

Ján Kozák je rád, že zažil atmosféru derby zápasov medzi Prešovom a Košicami

Z búrliváka krotký baránok

Boli časy, keď v médiách otvorene burcoval k „celoľudovému povstaniu“ v slovenskom futbale. Keď cítil krivdu, neváhal ísť do fyzickej konfrontácie. V roku 2009 napadol trénera brankárov Nitry Igora Mesároša. Z búrliváka a rebela sa ale postupne stal človek, ktorý si teraz svojim vystupovaním získava sympatie všetkých fanúšikov. O kom inom môže byť reč, keď nie o Jánovi Kozákovi staršom, reprezentačnom trénerovi, ktorý pri návšteve nášho mesta ochotne odpovedal na položené otázky.

Štefanský turnaj tenistov

Štefanský turnaj tenistov

V Tenisovej aréne Prešovského večerníka v Šalgovíku vyvrcholila Štefanským turnajom séria podujatí, na ktorých sa počas roka stretávajú zanietenci bieleho športu od Popradu až po Humenné.

Majstri Slovenska!

Majstri Slovenska!

Šarišská metropola má zlatých medailistov z majstrovstiev Slovenska. V Nitre sa konal domáci šampionát v bowlingu dvojíc, na ktorom sa predstavila absolútna slovenské špička.

V Tenisovej aréne Prešovského večerníka hrávajú vicemajstri Európy

V Tenisovej aréne Prešovského večerníka hrávajú vicemajstri Európy

V Tenisovej aréne Prešovského večerníka v Šalgovíku netrénujú a nehrávajú iba talentované nádeje z 1. TK Prešov. V jednom z tímov Prešovskej nohejbalovej ligy - KZOaŠK Miláno 2007 Nohejbal*Footballtennis Košice – pôsobia aj chlapci, ktorí na nedávnych Majstrovstvách Európy FIFTA 2013 v tureckom Istanbule vybojovali pre Slovensko tri cenné kovy. Lukáš Vidlička a Kristián Vidlička sa tešili zo zisku striebra v trojiciach juniorov U-18 a bronzu v dvojiciach mužov. Navyše, spolu s L. Dankom z Trebišova, M. Melíškom z Vinodolu a triom T. Ševčík, D. Kováčik, A. Levický (Veľké Zálužie) si „vykopali“ aj bronz v trojiciach mužov.