Cubbe: „Podstata hip-hopu bola a je v tom, že si človek povie svoj názor.“

Cubbe: „Podstata hip-hopu bola a je v tom, že si človek povie svoj názor.“

Neviete kto je Cubbe? Dozviete sa! Je to prešovská skupina, ktorá začala tvoriť približne pred rokom a žánrovo sa venuje hip-hopu. Tvrdia, že tento tak často zatracovaný hudobný štýl nie je len o stoke, drogách a peniazoch. Do albumu, či koncertov sa zatiaľ nehrnú z dôvodu, že v svojej tvorbe stavajú na kvalite, nie kvantite. Sú mladí, svieži a ako sami hovoria: „Robíme hudbu nie podľa ľudí, ale podľa seba.“

Kto je Cubbe?
 
·         Sú to dvaja Prešovčania, ktorí robia hip-hopový štýl, respektíve hudbu, ktorá ich baví. Menovite však Mišo Gožo alias Royal a Erik Grohoľ a ja pseudonym nemám (smiech). Prevažne sa venujeme hip-hopu, ale v podstate sa púšťame do rôznych hudobných štýlov. Robíme to, na čo máme v danej chvíli chuť. Hudbu tvoríme podľa tém. Snažíme sa zachytiť najmä sociálne témy, lásku alebo odraziť to, čo naša spoločnosť reálne zažíva. Rozchod, mladosť a iné témy, v ktorých sa môžu ľudia nájsť. Robíme pocitovú hudbu, teda sa snažíme dosiahnuť pocit zo skladby. Záleží nám najmä na tom, aby sme robili hudbu nie podľa iných, ale podľa seba.

...Príspevky nielen z politiky, ale aj kultúry a športu v Prešovskom večerníku každý deň. Celý rozhovor je uverejnený v piatkovom Prešovskom večerníku. Rovnako si ho môžete prečítať na internete v sekcii pre predplatiteľov. 

Diskusia k článku