S traktorom si to namieril do potoka

S traktorom si to namieril do potoka

S ukradnutým traktorom sa chceli povoziť. Jeho majiteľ – farmár ho našiel za ihriskom vo Finticiach. Do rieky ho „zapichli“ mladíci, ktorí si naň robili zálusk.

Blíži sa termín referenda

Blíži sa termín referenda

Slovákov čaká referendum. Uskutoční sa v sobotu 7. februára 2015 v čase od 7. h do 22. h. Na území mesta Prešov v tejto súvislosti bude vytvorených 50 okrskov na hlasovanie v referende a na sčítanie hlasov.

Užijeme si predĺžené víkendy?

Užijeme si predĺžené víkendy?

Rok 2014 bol na voľné dni štedrý. Bude taký aj tento? Štátne sviatky a dni pracovného pokoja znamenajú pre nás oddych, kedy sa môžeme venovať len sebe či rodine. Môžeme si naplánovať nejaký výlet namiesto toho, aby sa ponáhľali do práce či školy. Máme pre vás nie veľmi príjemnú správu. Tento rok však takýchto dní bude oveľa menej, až štyri sviatky totiž pripadnú na víkend.

Koľko zarobili naši krajskí politici?  Ani veľa, ani málo...

Koľko zarobili naši krajskí politici? Ani veľa, ani málo...

Kto koľko zarobil a čo vlastnil? Téma, ktorú veľmi radi rozoberáme, zvlášť keď ide o politikov. V slušnej spoločnosti by sa vraj sa o peniazoch nemalo nehovoriť, no v prípade verejných činiteľov to neplatí. Prešovský samosprávny kraj zverejnil na svojich stránkach majetkové priznania poslancov za rok 2013. Je to veľa či málo?

Dnes uzávierka železničného priecestia

Dnes uzávierka železničného priecestia

Polícia upozorňuje vodičov, že dnes 10.12.2014 bude v čase od ôsmej do druhej poobede uzatvorené železničné priecestie na ceste I/68 za obcou Drienovská Nová Ves. Obchádzková trasa bude riadne vyznačená a povedie po ceste III/06810 cez obce Petrovany a Drienov. Dôvodom uzávierky sú rekonštrukčné práce na železničnom priecestí.

Bomba na letisku

Bomba na letisku

Šírenie poplašnej správy na letisku v Poprade

Koledovať budú aj v Prešove

Koledovať budú aj v Prešove

Už túto nedeľu sa o desiatej uskutoční vysielacia omša koledníkov Dobrej noviny. Nenechajte si jej atmosféru v Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove.

S nožom napadol sestru

S nožom napadol sestru

Uznesením vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru Prešov bolo vznesené obvinenie voči 55-ročnému Petrovi pochádzajúcemu z obce Lipany, okr. Sabinov a to zo zločinu ublíženia na zdraví.

Cubbe: „Podstata hip-hopu bola a je v tom, že si človek povie svoj názor.“

Cubbe: „Podstata hip-hopu bola a je v tom, že si človek povie svoj názor.“

Neviete kto je Cubbe? Dozviete sa! Je to prešovská skupina, ktorá začala tvoriť približne pred rokom a žánrovo sa venuje hip-hopu. Tvrdia, že tento tak často zatracovaný hudobný štýl nie je len o stoke, drogách a peniazoch. Do albumu, či koncertov sa zatiaľ nehrnú z dôvodu, že v svojej tvorbe stavajú na kvalite, nie kvantite. Sú mladí, svieži a ako sami hovoria: „Robíme hudbu nie podľa ľudí, ale podľa seba.“

Najnetransparentnejší je Sabinov. Patrí mu posledná priečka

Najnetransparentnejší je Sabinov. Patrí mu posledná priečka

V piatok, 3. októbra, zverejnila organizácia Transparency International Slovensko rebríček najtransparentnejších samospráv na Slovensku. Projekt Otvorená samospráva, hodnotenie sto najväčších slovenských miest, prináša výsledky v dvojročných intervaloch. Sabinov sa objavil tento rok na nelichotivom poslednom mieste...